wall street nasıl bir kurs?

İngilizce öğrenmek zaman ve emek isteyen bir süreç. Ayrıca çok da kolay değil. Aslında grammer çok zor değil. Grameri bir kaç haftada kendiniz çözebilirsiniz. Kelime bilgisi ise bu kadar süre içinde gelişmez, zaman ister. Çok kelime bilen ingilizce konuşabilir mi? Ya da grameri çok iyi bilen ingilizce konuşabilir mi? Gramer bilgisi ve kelime bilgisi yeterince olan biri rahatlıkla kendini ifade edebilir mi? Tam olarak değil. Çünkü konuşmak bambaşka bir şey.

Bilirsiniz çocuklar ne dilbilgisi bilir ne de çok fazla kelime ancak şakır şakır konuşur. İngilizce eğitimi için bir çok kurs var ve ben bu günlerde wall street institute (wsi) ismini çok duyar oldum. Açıkçası çok fazla bilgi sahibi değilim. Sizce ingilizce eğitimi için wall street nasıl bir kurs?

wsi

Aslında bir reklamlarını gördüm ve bunu deneyeceğim. Wall Street ücretsiz sosyal kulüp aktivitesi. Bununla ilgili olarak wsi web sitesinde bir açıklama var:

Anadili İngilizce öğretmenlerimizle herkese açık sosyal kulüp aktivitemiz Mart ayı etkinliği ile devam ediyor.Ücretsiz Sosyal Kulüp Aktivitelerimiz aşağıda belirtilen gün ve merkezlerde gerçekleştirilecektir.Öğrencimiz olmayan kişilerin katılımına açık olan aktivitelerimizde, katılım kontenjanlarla sınırlıdır.İngilizceniz hangi seviyede olursa olsun bu aktiviteden faydalanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için web sayfalarında yer alan formu doldurup bekleyeceğim bakalım beni neler bekliyor? Bu arada tekrar sorayım. sizce wall street nasıl bir kurs?

Yorum yapın

wall street nasıl bir kurs?” üzerine 13 yorum

 1. Wall Street Journal olumlu yorum yapanlarda var ama tabi olumsuz yorumlar da var sanırım bir de şubeden şubeye değişiyor

 2. şikayet var sayfasını inceleyip oradaki şikayetleri göz önüne almanızı öneririm. Kesinlikle faydasız bir kurs, para tuzağı ben o hatayı yaptım ve 5000 liram heba oldu. Aman dikkat.

 3. gidemediğim kursun parasını alıyorlaqr alhalkızsız sahtekarlar gitme imkanı olmayan birinden hangi anlayışla utanmadan parasını gasp ediyorlar sözleşme vatandaş aleyhine ne yazıkki hukukçularımız hukuk kurallarını yanıltmak aldatmak ve karşısındakini umutsuz bırakmak için kullanmışlar

 4. Wallstreet diğer arkadaşların da dediği gibi sadece para tuzağı daha düşük ücretlere cok daha kaliteli kurslar bulabilirsiniz ya da ona vereceğiniz parayla yurt dışına gider daha mükemmel dil eğitimi alırsınız beni iki yıl boyunca süründürdüler ne paramı alabildim ne de vaat ettikleri dil eğitimini. internetten eğitim cdsi indirin izleyin çalısın wallstreetin sacma sapan eğitiminden daha faydalı olacağına eminim

 5. Bu kurs tam bir para tuzağı. Şerefsizler tezgah kurmuşlar, saf öğrencileri sömürüyorlar. Eğitim adına tek bir şey yok. Yalan dolan sadece 2 yılımı yediler hiç bir şey öğrenemezsiniz bu sistemle.

 6. Her şey kimin ne kadar yararlanabildiği ve kapasitesiyle ilgilidir.Kurstsn son derece memnunum,para tuzagı falan degil,dersler hem eglenceli hem eğitici,hocalarımız da çok tatlı insanlar.1 senelik ögrenciyim ve ne sigara ne de başka biçimsiz şeylerin reklamına rastlamadım.

 7. arkadaşlar siz yazmıssınız ama ben 8 kur aldım ve gayet memnunum eger siz aktivitelere katılmazsanız sadece multımedya ve kıtapla ıngılızceyı ogrenmye calsırsanız ögrenemezsınız benım 9 sevıyede doktor avukat arkadaslarım var ve hepsı cok rahat ıngılızce konusmakta.Ben 5 sevıyede olamam ragmen Yabancılarla gayet rahat iletisim kurabılıyorum.Erasmusla polonyaya gittim bu yıl ve gayet rahattım.Wall streete sınırsız ıngılızce konusluyor onuda saptırmıssınız ne wallda sureklı ıngılızce konusabılecegın hocalar ust kurdakıler var gıdın sureklı pratik yapın ingilizceyi hıc anlamazdım sımdı gayet mutluyum istekli olanlara tavsiye ederım.Bence yinede gidip Wallstreette eğitim alan öğrencilerle konuşun onlar size anlatsın .Ama ben şunu gönül rahtlıgıyla soyelebılırımkı ingilizcenın z sinden anlamazdım şimdi erasmusu kazanıp yurt dısında okumaktayım döndugumde tekrar devam edip son noktaya kadar getirmeye planlıom

 8. Kesinlikle Wall Street dil okulu değil. Öncelikle size söylenenler tamamen yalandır. Bir çalışan olarak WSI’da gelin görün imzanızı çakın sonra ne kadar pişman olacaksınız anlayın. WSI uluslararası para üzerine kurulmuş bir şirket. Yabancı hocaların tümü eğitmen değil üstelik kaçak ve polis tarafından aranan yabancı uyruklu kişiler görev yapıyor.Sınıfları 5 kişilik ve 50 dakkikalık ayda 2 derse gelirseniz siz sadece 5 dakkika konuşabilirsiniz ödediğiniz rakam 4000-TL yani senede 65 dakkika konuşursunuz.Herşey siz sözleşmeye imza atıncaya kadar sonra cok pişman olursunuz. Size satanların bile ingilizcesi yokken size birsürü yalanlarla satmaya çalışırlar. Ciroları 20 milyon yıllık. Danışmanların maaşı asgari ücret yani satmak için ve komisyon almak için size acımazlar ve gercekleri söylemezler. Sizi 3 saat bilgisayar başında yanlız bırakırlar sonra kitabınızı çalışırsınız yanlız. Takviye destek soru bile soramıyorsunuz. Eee git al kitabı evde çalış. Kitabınızı sadece sayfalar bitmiş mi diye kontrol ederler ve imzayı atarlar size verilen ödevleri kimse doğrulamaz asla olmaz. Gelin rezalet bir programı görün. Birgisayar ortamındaki konu FUHUŞ İÇKİ ve Sürekli sigara reklamı yapılır. Aslında bir kişi şikayet etse kapatırlar. Eğitim kurumundaki reklama bakın. Ofisleri caf caf renkli yani satış politikası. Her ay hedefleri olan çalışanlar asla gerçekleri anlatmazlar. Yabancı hocaların coğu 150 dolara aldıkları TESOL certifikalara sahip yani isteyen Online alabilir ve NATIVE olabilir. Çoğu zaten misyoner yani dininizi çevirmeye gelenler. Tabii bunlar kimin umrundaki. Çalışma izni olmayan garson öğrenci hemşire misyoner papaz mesleklerine sahip kişiler öğretmen diye karşınıza konuluyor. Esas satışları biz WSI olarak Ana Dili İngilizce olan hocalarla çalışıyoruz demezlermi. İnanmak istemiyorsanız isterseniz bir deneyin ve görün eğer size para iadesi yapmıyoruz derlerse soğuk su için. Ama dava açarsanızda sigara reklamı içki ve Ankara İstanbulda çalışan Kaçak hocalardan açabilirsiniz. Devletin müfettişlerine bir sınıfı gösterip yalandan sonra dersleri ufacık odalarda yaptıranlardan ne beklersiniz.

 9. kesinlikle tavsiye etmiyorum 3 senemi emeklerimi ve paramı caldılar ben böyle düşünüyorum. illa deneyecekseniz sadece bir seviye alın ve ondan sonra karar verin. harcayacak bolzaman ve bol paranız varsa! anlaşmazlık halinde muhatabınız yok çalışanların yaptıgı hataların bedelini siz cekersiniz, 100 yüz egitim garantisi dedigi şeyde bilgisayardan aynı konuları tekrar etmekten ibaret.
  çok güzel bir tezgah kurmuşlar hele birde 4 + üstü seviye almışanız tadından yenmez!
  Skype den online konuşma dersleri alın daha faydalı kurslara harcayacagınız paranın 5/1 fiyatına gelir hemde gerçekten konuşmuş olursunuz