Vatan Bilgisayar 2010 hedelerini açıkladı

Türkiye’de teknoloji perakendeciliğinin gelişip büyümesinde öncü olan Vatan Bilgisayar; hiperstore zincirine bir yenisini daha ekleyip 11. mağazasını 2.200 metrekare alanıyla Ankara Batıkent’te 31 Ekim 2008 tarihinde hizmete açtı.

2010 yılına kadar Türkiye ekonomisindeki ilk 10 özel sektör kuruluşları arasında yerini almaya hazırlanan Vatan Bilgisayar’ın, 11’inci halkası olarak açılan Ankara Batıkent Vatan Bilgisayar; teknolojideki son yenilikleri keyifli bir alışveriş ortamında sunuyor.

Batıkent Vatan Bilgisayar açılışa özel; World, Axess kart sahiplerine tüm ürünlerde 5 taksit + % 18 KDV kadar, ayrıca açılış ürünlerinde % 50’ ye varan indirim imkânı sunuyor. Nakit ödemelerde de geçerli olan indirimler 09 Kasım 2008 tarihine kadar sürecek. 42’’ LG LCD TV 1,299 YTL; Lenovo İdeaPad Y530 notebook 999 $ +KDV ; Sony PS3 40GB HD (oyun hediyeli olarak ) 699 YTL ; İndesit Bulaşık Makinesi 399 YTL; Nokia 6500 Slide Cep Telefonu 449 YTL özel fiyatları ile kampanyada dikkat çeken ürünlerden bazıları…

Şimdiye kadar 10 mağazasıyla toplam 61bin 700 metrekare kapalı alanda hizmet veren Vatan Bilgisayar, yeni açtığı 2.200 metrekarelik Ankara Batıkent mağazasıyla toplam kapalı alanını 63 bin 900 metrekareye çıkartmış oldu.

Kurulduğu 1983 yılından beri sektörünün gelişip büyümesine katkıda bulunan Vatan Bilgisayar, 11 Aralık 2006 yılında 18 bin 650 metrekare ile ‘Dünyanın En Büyük Teknoloji Hiperstoru’ unvanı ile açılışını yaptığı Söğütözü Ankara mağazasından sonra, Ankara’nın son dönemlerde yıldızı parlayan ve stratejik olarak çok önemli bir mevkide olan Batıkent’te ikinci mağazasını açmış oldu.

Söğütözü Vatan Bilgisayar mağazasına kısa sürede gösterilen yoğun ilgiye teşekkür etmek ve Batıkent Mağazası’nın açılışını yapmak için Ankara’ya gelen Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, öncelikli amaçlarının tüm Türkiye’yi teknolojiyle buluşturmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bundan yaklaşık iki yıl önce açtığımız ve açılışını yaparken ‘Dünyanın En Büyük Teknoloji Hiperstoru’ diyerek lanse ettiğimiz teknoloji hiperstore’unu sizlerin de katılımıyla açmıştık.

O tarihlerde Ankara Söğütözü Hiperstore’u Vatan Bilgisayar’ın 5. ve en yeni mağazasıydı. Ankara’dan sonra Adana, Bursa, Konya, Antalya ve Kayseri hiperstor’larıyla toplam 10 mağazaya ve yaklaşık 62.000 metrekarelik kapalı alana ulaştık. Açtığımız her yeni hiperstor’da yerli ve yabancı yüksek sermayeli firmalara karşı %100 Türk sermayeli bir aile şirketi olarak bayrağımızı daha yukarılara taşımanın gururunu yaşıyoruz. Çünkü Vatan Ailesi olarak her yeni mağaza açılışında hem girdiğimiz bölgenin ekonomisine katkıda bulunmuş hem de yüzlerce kişiye iş imkânı sağlamış oluyoruz. Şu an Vatan Bilgisayar’da çalışanların sayısı 1,400’e yaklaşmış durumda.”

Global Krize Rağmen Yeni Mağazalar Yeni Yatırımlar Devam Edecek…

Dünyada son dönemde çok ciddi bir ekonomik buhran yaşadığının altını çizen Hasan Vatan, yaşanan küresel krizin Türkiye’ye de belli ölçülerde yansımasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Ancak Hasan Vatan, Vatan Bilgisayar olarak Türkiye’ye olan güvenlerinin tam olduğunu ve yatırımlarına hız kesmeyeceklerini belirterek, daha önceden belirledikleri hedeflerler doğrultusunda yeni mağazalar açacaklarının müjdesini vererek açılacak olan mağazalar hakkında şunları söyledi:

“Bizdeki büyüme aşkı ve ülkemize olan güven öyle bir hal aldı ki geçen ay yaptığımız bir toplantıda tüm durgunluğa rağmen önümüzdeki yakın dönemde 4 yeni mağaza daha açmaya karar verdik. Bunların çoğunun yerleri ve binaları hazır. Yakın zamanda peş peşe mağazalarımızla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Her yeni mağaza yeni iş gücü demek. Ankara Batıkent Mağazamız için 50 yeni istihdam yarattık bu aileleri ile birlikte yaklaşık 200 kişiye tekabül ediyor. Bu sayının çoğalması bizim asıl zenginliğimizdir”

Vatan Bilgisayar’ın Hedefleri
• 2010’da da 3 milyar Dolar ciro
• 6 ay içerisinde 4 yeni mağaza daha, 2010’a kadar 10 yeni mağaza
• Açılacak mağazalarla 1,000 kişilik ilave ek istihdam
• Ankara Söğütözü Hiperstoru’unda ‘Bilgisayar Teknolojileri Sergisi’ kurmak
• %100 müşteri , %100 çalışan; %100 tedarikçi memnuniyeti ile ‘Dünyanın En İyi Firması Olmak’.

Yorum yapın

Vatan Bilgisayar 2010 hedelerini açıkladı” üzerine 2 yorum

  1. Vatanbilgisayarın müşteri memnuniyetsizliklerine destekler çığ gibi artarken yeni yatırım yapılması düşündürücü ya insanlar laf olsun diye yaygara kopartıyor ya da alternatif konusunda ciddi sıkıntı yaşıyoruz…