Microsoft Office Open Office dosyalarını destekleyecek

Microsoft, Open Office dosyalarını destekleyecek. Office 2007′ ye üç dosya formatı daha eklemek isteyen microsoft office 2007 service pack 2 içinde Adobe’nin PDF, Open Document Format (ODF) ve Microsoft’un kendi XML Paper Specification (XPS) dosya biçimlerine tam destek getirecek. Office 2007 sp2, 2009’un ilk yarısında çıkacak.

Microsoft Office’ in en büyük rakibi olan Open Office yabancı eğitim ve devlet kurumlarının bedava yazılımları tercih etmesinden dolayı baya bir kan kaybı yaşadı. (news.cnet.com)

Yorum yapın

Microsoft Office Open Office dosyalarını destekleyecek” üzerine bir yorum

  1. işte iyi haber diye ben buna derim. Özgürlük her zaman kazandı, kazanmaya devam edecek Hayırlı olmasını diliyorum. işte şimdi office 2007 alınması kullanılmasından sonra openoffice değerlenecek diyebilir. OO 3 betasına baktığım kadarıylada oldukça iyileştirme yapılıyor. Tek merak ettiğim. Ms office 2007 nin eski sürümlerle uyumluluk için yüklenen paketi eski sürümlerinde openoffice açabilecek yeteneği verecek mi? Sanırım bundan sonra uyum probleminin adı konulacak ve böyle bir problem olmayacak….