Google Gruplar nihayet açıldı!

Bir süredir kapalı olan google gruplar nihayet açıldı. Yandaki ücretsiz abone ol kutusuna mail adresinizi yazıp gönderebilirsiniz. Böylece dergimizin yeni sayısı çıktığında haberdar olabilir yada haftada 1 yada 2 tane gönderdiğimiz makale özetlerine erişebilirsiniz. Yayımlanan her yazı gönderilmez. Tüm yazılar için lütfen rss üyemiz olun.

Google Gruplar’da ne yapabilirsiniz?

Bilgi arayın veya tarayın
Otomobil tamiri hakkında bilgi edinmek mi isterdiniz? Bilgisayarlar hakkında bir sorunuz mu var? Bununla ilgili bir tartışma veya grup bulabilirsiniz.

gg1

Kendi grubunuzu oluşturun
Neden kendi grubunuzu kurmuyorsunuz? Aileniz, futbol takımınız vs. için… Grup oluşturmak çok kolaydır. Bir ad seçip üyeleri davet etmeniz yeterlidir.

Bir gruba katılın
Hoşunuza giden bir şey mi buldunuz? Hemen katılın veya özel bir grupsa davetiye isteyin.

Online ya da e-posta üzerinden tartışın

Başkalarının sohbetine katılın
Grup içinden başka birisinin gönderdiği iletiyi yanıtlayabilir veya kendi ileti ya da sorunuzu gönderebilirsiniz

Kendi grubunuzda bir tartışma başlatın
Kendi grubunuzu oluşturursanız grup üyelerinizle temasa geçebilir ve temasta kalabilirsiniz.

Çevrimiçi olarak ya da e-posta üzerinden tartışın
İletileri çevrimiçi okumak ya da göndermek istediğinizi belirtebilir veya iletileri okumak ve yanıtlamak için yalnızca geçerli e-posta hesabınızı kullanmayı seçebilirsiniz.

Zengin içerikli, özel sayfalar oluşturun

Grubunuzda web sayfaları oluşturun
Grubunuz, paylaşılan belgeleriniz veya çevrimiçi yayınlamak istediğiniz her şey hakkında bilgi sunmak için kullanın. Tüm üyeler grubunuzun içinde sayfaları görüntüleyebilir, üzerinde birlikte çalışabilir ve yorum yapabilir.

Bilgi tabanı oluşturun
Tartışmalarınızın içeriğini ve sunulan bilgileri daha kolay erişilebilecek şekilde biçimlendirin. Bölgenizdeki en iyi restoranların tartışıldığı bir grubunuz mu var? Neden üyelerin favori restoranlarını listeleyen bir sayfa oluşturmuyorsunuz?

Görünüşünü ve resimleri özelleştirin

İstediğiniz gibi özelleştirin
Herhangi iki grup aynı değildir, öyleyse neden aynı görünsünler? Grubunuza özgü bir görünüm vermek için resim, renk ve stil seçin.

gg2

Dosya ve üye bilgilerini paylaşın

Dosya yükleyin
Grup üyeleri, dosyalar yükleyebilir ve çalışmalarını gruptaki diğer kişilerle paylaşabilir.

Birbiriniz hakkında daha fazla bilgi edinin
Grubun her üyesi resimleri ve sevdikleri bir ifadeyi içeren bir profil oluşturabilir. Artık kendinizle ilgili bilgileri paylaşabilir ve hatta aramayı kullanarak diğer üyeleri de bulabilirsiniz.

Deneyin

Yorum yapın

Google Gruplar nihayet açıldı!” üzerine bir yorum

  1. google gurup zencefil diye bir yere üyeydim çok güzel iletiler alıyodum bende gönderiyodum birden başka bir yerden kötü içerikli iletiler gelmeye başladı zencefil yönetimine sordum nasıl engelleyebilirim diye gelen ilitileri geri gönder dedi 50 kadar daha 18 de benin posta kutum kapandı neden böyle oluyor açamıyorum
    biz insan gibi iletiler alırken neden bu iletileri bize gönderdiler
    birde sorunum nasıl hallolur posta kutusu ne yaptıysam açılmıyor yardımcı olurmusunuz