pdfdergi forumu açıldı!

Nihayet forum için oturdum çalıştım ve sonunda ortaya böyle bir şey çıktı. Önce bbpress mi kursak dedik sonra baktıkki bazı sorunlar var farklı database kullanıyor entegre olması zor gibi yorumlar okuyunca biraz çekindim ve sonra küçük bir araştırma yaptım.  Simple:Press Forum – Sürüm 3.0.3 (Build 320) ı görünce ve biraz kurcalayınca hoşuma gitti.

Kendisi zaten bir eklenti. Diğer eklentiler gibi pluggin klasörüne kopyalıyorsunuz ve etkinleştiriyorsunuz. Sonrasında kendisi bir ayar yapıyor ve ta taaa. Kullanıma hazır. Efendim hemen kategorileri vs. oluşturdum. Unutmadan forum hazır olarak Türkçe geldi. Dille ilgili bir çalışma yapmama gerek kalmadı.

Joomla sitemizi kullanırken bir forumumuz (smf) vardı ama bir türlü rayına oturmamıştı. Oraya verilen emekleri çöpe atmak zorunda kaldım, umarım bunda muvaffak oluruz. Tabi burada en büyük destek sizlerden gelmesi lazım.

Forumla beraber anasayfadan paylaşmayı pek doğru bulmadığım ama paylaşmak istediğim şeyleri daha rahat paylaşabileceğim. Anasayfamız ise daha özel kalacak. Genellikle çözüm ağırlıklı, makale tarzında yazılarla anasayfayı doldurmak hedefimiz. Forumda ise paylaşacak çok konu olacak elbette.

Simple:Press Forum la ilgili çok kaynak yok ama ben zamanla bu forumun iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

Gecenin bu saatinde fazla uzatmak istemiyorum. Forumumuz açıldı hayırlı olsun. Gönderilerinizi 16 gözle bekliyor olacağız….

Yorum yapın

pdfdergi forumu açıldı!” üzerine bir yorum

  1. mrb. arkadaşlar.

    acaba frigo friğ tır yapıları hakkında bilgisi olan varmı? bu bir ödev siaten analizinden.fizibilitesini nasıl yapmalıyım. bu konuda bilgisi olan var mı. herkese başarılar.