Windows XP Service Pack 3 Neler Getiriyor XP SP3 indir

Windows XP SP3, daha önce yayınlanan tüm performans, güvenlik ve kararlılık güncelleştirmelerini birleştirir.
Hizmet paketi ayrıca belirli sayıda yeni ve geliştirilmiş işlev de sunar, ancak Windows XP deneyimini önemli ölçüde değiştirmez veya Windows’un yeni sürümlerine ait özellikleri Windows XP’ye taşımaz. Windows XP SP3’ün amaçları şunlardır:

Windows XP dağıtmayı sürdüren müşteriler için yeni bir temel sunmak ve tek tek güncelleştirme
uygulamanın verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırma konusunda bu müşterilere yardımcı olmak.
Kullanıcıların Otomatik Güncelleştirmeler ile tek tek güncelleştirmeleri reddederek gözden kaçırmış
olabileceği güncelleştirmelerdeki eksikleri gidermek ve Windows Update üzerinden kullanıma sunulmayan
güncelleştirmeleri sunmak.

Windows Vista en gelişmiş güvenlik ve yönetim olanaklarını sunar, ancak şu anda Windows Vista’ya
yükseltme yapamayan bilgisayarlar için Windows XP SP3, bu bilgisayarların tüm kullanılabilir
güncelleştirmelere sahip olmasını ve Ağ Erişim Koruması (NAP) gibi bazı yeni Windows Server 2008
olanaklarından faydalanmasını sağlar.

Yeni ve Geliştirilmiş İşlevler
Windows XP SP3’teki önemli değişikliklerden bazılarını açıklar. Microsoft, Windows’un yeni sürümlerindeki yeni özellikleri veya işlevleri birkaç özel durum dışında SP3 üzerinden Windows XP’ye eklememektedir. Daha önce de belirtildiği gibi, Windows XP çalıştıran kuruluşların Windows Server 2008’deki yeni özelliklerden faydalanmasına yardımcı olmak için NAP’nin Windows XP’ye eklenmesi bu özel durumlar arasındadır.

Yeni ve Geliştirilmiş İşlevler

“Kara Delik” Yönlendirici Algılama
Windows XP SP3, varsayılan olarak etkinleştirdiği kara delik yönlendirici algılama (paketleri sessizce yok sayan önlendiricileri algılama) özelliğine yönelik geliştirmeler içerir.

Ağ Erişim Koruması (NAP)
NAP, Windows Vista, Windows Server 2008 ve Windows XP SP3’te bulunan ve sistem durumu gereksinimlerine uyumu zorlayarak ağ varlıklarını daha iyi korumanıza yardımcı olan bir ilke zorlama platformudur. NAP’yi kullanarak, erişim veya iletişim izni vermeden bilgisayar durumunu doğrulamak üzere özelleştirilmiş durum ilkeleri oluşturabilir, uyumun sürekliliğini sağlamak için uyumlu bilgisayarları
otomatik olarak güncelleştirebilir ve uyumsuz bilgisayarlar uyumlu hale gelene kadar bunları kısıtlanmış bir ağ ile sınırlandırabilirsiniz.

CredSSP Güvenlik Hizmeti Sağlayıcısı
CredSSP, Windows XP SP3’te Güvenlik Hizmeti Sağlayıcısı Arabirimi (SSPI) üzerinden kullanılabilen yeni bir Güvenlik Hizmeti Sağlayıcısı’dır (SSP). CredSSP, bir uygulamanın kullanıcının kimlik bilgilerini İstemci’den (İstemci tarafı SSP üzerinden) hedef Sunucu’ya (Sunucu tarafı SSP İşlev Açıklama üzerinden) temsilci seçmesine olanak tanır. Windows XP SP3, yalnızca İstemci tarafı SSP uygulamasını içermekte ve geçerli olarak RDP 6.1 (TS) tarafından kullanılmaktadır. Ancak Vista / LH Sunucusu üzerinde aynı öğelerin Sunucu tarafı uygulamalarını çalıştıran uygulamalarla etkileşimde bulunmak için İstemci tarafı SSP kullanmayı kabul eden herhangi bir üçüncü taraf uygulamayla da kullanılabilir.

Bu SSP’nin teknik özellikleri, Microsoft Yükleme Merkezi’nden edinilebilir. CredSSP’nin, Windows XP SP3’te varsayılan olarak DEVRE DIŞI BIRAKILMIŞ olduğunu unutmayın. Yöneticiler, CredSSP’yi etkinleştirmek için aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarını değiştirebilir:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa] REG_MULTI_SZ türündeki “Security Packages” değerine, SSP’ye özel mevcut verilerin yanı sıra “tspkg” ekleyin.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders] REG_SZ türündeki “SecurityProviders” değerine, SSP’ye özel mevcut verilerin yanı sıra “credssp.dll” ekleyin.

Karşıdan yüklemeyi başlatmak için bu sayfadaki Yükle düğmesini tıklatın veya açılan listeden farklı bir dil seçin ve Git‘i tıklatın. Karşıdan yüklemeyi daha sonra kurmak üzere bilgisayarınıza kopyalamak için Kaydet veya Bu programı diske kaydet seçeneğini tıklatın.

YALNIZCA BİR BİLGİSAYARI GÜNCELLEŞTİRİYORSANIZ YÜKLE’Yİ TIKLATMAYIN:Windows Update’te kullanıma sunulan daha küçük ve daha uygun bir karşıdan yükleme vardır. Windows XP Service Pack 3’ü edinmek için en emin yol, Windows XP’deki Otomatik Güncelleştirmeler özelliğini etkinleştirmektir.

Sistem Gereksinimleri

  • Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows XP Home Edition ; Windows XP Professional Edition ; Windows XP Service Pack 1; Windows XP Service Pack 2

Yorum yapın

Windows XP Service Pack 3 Neler Getiriyor XP SP3 indir” üzerine bir yorum