Google için IE6 devri bitti

Google ile Çin arasında yaşanan gerginlikler sonrası Google önemli bir karar aldı. IE6 açığı ile Çin’deki bazı Google hesaplarının kırılmasından sonra oluşan gerginlik sonucu Google IE6 desteğini tamamen bırakacağını açıkladı.

1 Mart 2010 tarihinden itibaren Google’ın hiç bir uygulaması IE6 tarafından açılamayacak. Google uygulamalarını kullanmak isteyenler güncel bir tarayıcıya sahip olmak zorunda. IE8, Chrome, Firefox, Safari, Opera… bir sürü alternatif var.

IE6 gibi bir tarayıcıyı hâla nasıl kullanıyorlar diye düşünürken Google’ın bu kararı alması beni sevindirdi açıkçası. Ancak bizim insanlarımız IE6 kullanmaya alışık olduğu için geçiş dönemi zor olabilir diye düşünüyorum.

Yorum yapın

Google için IE6 devri bitti” üzerine 2 yorum

  1. Anlamak ne derece mümkündür açıkçası bende tam bir fikir yürütebilmiş değilim. Altı üstü explorer güncellemelerde neden otomatik olarak ie6 yerine ie8 koymuyor.Gerçi güncellemeleri kapalı tutanlarda var ama en azından otomatik güncellemesi aktif olanlarda bu geçişin otomatik sağlanması büyük oranda terfi ettirebilir. Neden yapılmıyor onu bende anlamadım gitti. Yaptırımlar şart oldu 🙂