Apple ipad tablet pc

Apple’ın uzun zamandır beklenen tableti dün gece tanıtıldı. Yeni ürünlerini Ocak aylarında tanıtma geleneğini bozmayan Apple, iSlate olarak beklenen ürünün adını iPad olarak açıkladı.

Daha çok iPhone’un büyük ve gelişmiş versiyonu halinde çalışacak olan 10 inçlik iPad için bazı geliştiriciler iPhone için geliştirdikleri uygulamaları iPad’e uyarlamak için çalışmalara başladılar.

Özellikler
Uzunluk: 242.8 mm
Genişlik: 189.7 mm
Kalınlık: 13.4 mm8
Ağırlık: Wi-Fi modeli-0.6 kg Wi-Fi+3G modeli-0.73 kg

Çözünürlük: 1024×768
HDD: 16 – 32 – 64 GB versiyonları
İşlemci: 1 GHz Apple A4 özel tasarım(yüksek performans, düşük güç tüketimi)

Desteklenen Ses Formatları: AAC, Korumalı AAC, MP3, MP3 VBR, Audible(2,3,4), Apple Lossless, AIFF, WAV

Mailde Gösterilebilen Formatlar: JPG, TIFF, GIF, DOC, DOCX, HTM, HTML, KEY, NUMBERS, PAGES, PDF, PPT, PPTX, TXT, RTF, VCF, XLS, XLSX

Diller: İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca, İtalyanca, İspanyolca, Basitleştirilmiş Çince, Rusça

Klavye Dilleri: İngilizce(ABD-İng), Fransızca(Fransa-Kanada), Almanca, Japonca(QWERTY), Flemenkçe, İspanyolca, İtalyanca, Basitleştirilmiş Çince, Rusça

Sözlük Desteği: İngilizce(ABD-İng), Fransızca(Fransa-Kanada-İsviçre), Almanca, Japonca, Flemenkçe, İspanyolca, İtalyanca, Basitleştirilmiş Çince, Rusça

Batarya: 25Whr Lityum-Polimer
Batarya Ömrü: 10 Saat Wi-Fi kullanımı, video izleme veya müzik dinleme
(Adaptör veya USB ile şarj özelliği)

Giriş-Çıkışlar: Bağlantı kablosu girişi, 3.5 mm stereo kulaklık girişi, dahili hoparlörler, mikrofon, SIM kart girişi (Wi-Fi ve 3G modeli için)

Windows Sistem Gereksinimleri:
USB 2.0 girişli PC
Windows 7/Vista/Xp Home veya Pro SP3 ve üstü
iTunes 9.0 ve üstü
İnternet erişimi

Mac Sistem Gereksinimleri:
USB 2.0 girişli Mac bilgisayar
Mac OS X v10.5.8 ve üstü
iTunes 9.0 ve üstü
iTunes Store üyeliği
İnternet erişimi

Kutu içeriği:
iPad
USB bağlantı kablosu
10 W Güç Adaptörü
Kullanım Kılavuzu

Fiyat:
16 GB 32 GB 64 GB
Wi-Fi $499 $599 $699
Wi-Fi + 3G $629 $729 $829

Daha önce iPhone ve iPod’da olduğu gibi iPad için de çeşitli aksesuarlar üretildi. Bunların başında klavye, şarj standı, kamera bağlantı aracı ve koruma kılıfı geliyor.

Müzik uygulamasına iPod ismini veren Apple, internet tarayıcı olarak tahmin edebileceğiniz gibi Safari’yi kullanıyor. Bunların yanında popüler e-mail servislerini destekleyen bir e-mail uygulaması, fotoğraf düzenleme aracı, HD videolar da izleyebileceğiniz video uygulaması, müzik, film vb. satın alabileceğiniz iTunes, uygulama indirebileceğiniz AppStore, iddialı E-book uygulaması iBooks, özelleştirilmiş Google Maps, not uygulaması, takvim gibi yararlı uygulamalar da iPad’le elinizin altında oluyor. Unutmadan söyleyelim, iPad ile HD Youtube videolarını da izleyebiliyorsunuz.

Safari, Youtube, iPod, iBooks, MapsSon günlerde popüler olan çoklu dokunma desteği (Multi Touch) de iPad’de unutulmamış.

Apple ipad’ ın fiyatınınTürkiye’de ne kadar olacağı merak konusu. Türkiye de Apple ipad kaç dolar + kdv olur bunu şimdiden bilemeyiz. 🙂

Daha ayrıntılı bilgiyi Apple’ın sitesinde bulabilirsiniz.

Yorum yapın