CDBurnerXP 4.2.7.1849 Sürümü İle Karşımızda

En popüler disk işleme programlarından biri olan CDBurnerXp yeni versiyonu ile karşımızda. Eski sürüme göre görünümünde pek fark gözükmese de karşılama ekranı eklenmesi ve artık tüm (blu-ray, dvd, cd vb.) media disklerini desteklemesi yeni versiyonun göze çarpanlarından. Nero gibi bir devin yanında piyasada hatırı sayılır bir yerde olmasının en önemli nedenleri programın küçük boyutu (4.2mb) ve ücretsiz olması. Nero’nun büyük boyutu ve paralı olması nedeni ile CDBurnerXP karşısında bir adım geride kaldı. Program hız konusunda da rakiplerini oldukça geri bırakıyor. Diğer programlara göre %10’luk bir hızlılık söz konusu bunu yaparken kalitesinde de ödün vermiyor. Diskleri kopyalarken aynı anda da içindeki dosyaları rahat bir şekilde kullanmanıza izin veriyor. Artık piyasada ki birçok kullanıcı ücretli ve büyük programlar ile uğraşman verine bu küçük canavar ile işlerini kolay ve hızlı bir biçimde hallediyor.

Programı açtığımızda önce bir karşılama geliyor. Buradan disk ile yapacağımız işlemi seçerek kolayca işleme gidebiliyoruz.
null
Örneğin Ses Diskini sekmesini seçip tamama tıkladığımda ise dosya seçme işlemi ve disk ayarları yapabilmem için ana program karışma çıkıyor.
null

Programı http://cdburnerxp.se/ adresinden indirebilirsiniz…

Yorum yapın