Bir yazı hazırlarken özel karakter girmeye ihtiyacınız çok sık oluyorsa Special Characters kullanın

Bir yazı hazırlarken özel karakter girmeye ihtiyacınız çok sık oluyorsa Special Characters isimli program çok işinize yarayacak. Kurulum gerektirmeyen program sadece 20KB boyutunda. Özellikle ödev, ders notu gibi bir hazırlık yapıyorsanız özel karakter girişine sıklıkla ihtiyacınız olabilir.

Program ı çalıştırdıktan sonta Windows+C tuşuna bastığınızda bir popup açılıyor ve istediğiniz karakteri tek tıklayarak belgenize ekleyebiliyorsunuz.

Normal şartlar altında örneğin notepad ile yazarken özel karakter girişine ihtiyacınız olduğunda Başlat Tüm Programlar Donatılar Sistem Araçları altında Karakter Eşlem i açarsınız ve eklemek istediğiniz karaktere tıklarsınız. Tabi bu işlem sürekli gerekiyorsa çok can sıkıcı olur. Örneğin (45°) yazmak isterken (°) karakterine erişmek sizin için bir işkence olabilir. Special Characters programı içinde ±, ≈, ≠, ≥, ≤, ÷, ∆, ∞, ©, ®, ™, €, ¢, ¥, ½, ¼, ¾, Ω, ° karakterleri var ama isteğiniz bir karakteri programa ekleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ini dosyasını açıp karakteri eklemek.

Sonuç olarak çok kullanışlı bir program. İhtiyacı olana ilaç gibi gelecek.

Yorum yapın