RESİMLERE KONUŞMA EFEKTİ EKLEME

Sabit bir resmi konuşan, şarkı söyleyen bir animasyona çevirmek ister misiniz?

İşe siteye kendi resminizi veya sitede hazır bulunan resimlerden birini seçerek başlıyorsunuz. Daha sonra istediğiniz bir script’i seçerek istediğiniz şarkıyı ya da konuşmayı yapmasını sağlıyorsunuz. Söz konusu konuşmalar şarkılar sitede hazır olarak bulunmakta.

Şimdi de biraz detaylardan bahsedelim.Yukarıda gördüğünüz resimde “kontrol paneli” bulunmaktadır. Buradaki “edit” düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki resimdeki görüntü ortaya çıkacaktır.Buradaki hatlar yardımıyla suratımızın hareketli alanlarının sınırlarını belirmekteyiz.
“add tooth” düğmesi ile resmimize diş ekleme/silme işlemlerini yapabiliyoruz.
“play” ve “stop” düğmeleri ile de hazırlamış olduğumuz animasyonumuzun nasıl çalıştığını kontrol edebiliyoruz.“kontrol paneli”nin altında bulunan yukarıdaki resimdeki gibi bir kısım bulunmaktadır. Buradaki “choose aktor” kısmından konuşmasını istediğimiz karakterimizi seçebiliyoruz. Eğer kendi resminizi siteye yükleyerek işlemleri gerçekleştirdiyseniz bu kısımdan hazır karakter seçmenize gerek kalmayacaktır.Yukarıdaki “choose script” kısmından karakterimizin konuşurken ne söylemesini istediğimizi belirtiyoruz.

Üst kısımda ise kendi yükleyeceğiniz resmin animasyonunu hazırlamanız için yönlendirmeler de mevcuttur.

Site size yapmış hazırlamış olduğunuz animasyonlarınızı yayınlama imkanı da veriyor. Bunun için sizden sadece bir e-posta adresi istiyor.

Resimlere konuşma efekti ekleme için sayfa bağlantısı : http://www.pqdvd.com/flashediter/edit.php

Yorum yapın