Geçersiz Sistem DLL Konum Değişikliği Rthdcpl.exe

Rthdcpl.exe – Geçersiz Sistem DLL Konum Değişikliği hatası mesajı alıyorsanız ve  user32.dll sistem DLL’sinin bellekte konumu değiştirildi. Uygulama, düzgün çalışmayacak.Konum değişikliği, C:\Windows\System32\Hhctrl.ocx DLL’si Windows sistem DLL’leri için ayrılmış bir adres aralığında bulunduğu için yapıldı. Yeni bir DLL edinmek için DLL üreticisine başvurulması gerekir.

Microsoft Windows XP Service Pack 2 çalıştıran bir bilgisayarı başlattığınızda, Realtek HD Audio Control Panel başlatılamayabilir ve bu yüzden “Geçersiz Sistem DLL Konum Değişikliği” mesajı alabilirsiniz.

Bu sorun 925902 (MS07-017) güvenlik güncelleştirmesi ve 928843 (MS07-008) güvenlik güncelleştirmesi yüklendikten sonra oluşmuş olabilir. 928843 güvenlik güncelleştirmesinde bulunan Hhctrl.ocx dosyası ve 925902 güvenlik güncelleştirmesinde bulunan User32.dll dosyası çakışan taban adreslerine sahip. Bir program User32.dll dosyasını yüklemeden önce Hhctrl.ocx dosyasını yüklediğinde bu sorun oluşmakta.

Sorunun çözümü için microsoft web sitesinden şu dosyayı indirip kurmanız gerekmekte. Daha ayrınıtılı bilgi almak için ise şurayı tıklayın.

Yorum yapın

Geçersiz Sistem DLL Konum Değişikliği Rthdcpl.exe” üzerine 2 yorum

  1. aynı sorun bende de varya çıldırcam service pack3’ü kaldırcam en güzeli bence xD

  2. kardeş bu seferde
    kur,bu sistemin service pack surumunun uyguladığınız yükseltmeden daha yeni olduğu algılandı
    bu güncellemenin yüklenmesine gerek yok
    die hata weriyor
    yardım edersen sewinirm 🙂