Bir mesajı iletmeden önce bir kez daha düşünün

1. Bir yere üye olduğunuz için fidan dikilmez!

2. Bir yerde oy kullandığınız için Türkiye’de bir kanun teklifi yasalaşmaz!

3. Bir maili 10 kişiye gönderirseniz dileğiniz yerine gelmez!

4. Bir maili ne kadar çok kişiye gönderirseniz o maili Microsoft veya AOL gibi büyük firmalar takip edip o kadar para yardımı falan yapmaz!

5. Sadece resim olan bir postayı ‘forwardlayınca bakın ne olacak’ diye forward’latmaya çalışanlara sorun bakalım onlar ne görmüşler… Hiç bir şey görünmüyor boşuna forwardlayıp da milletin vaktini almayınız…

6. LC Waikiki satılmadı!

8. Gerçekte yardım bekleyen yanan bir çocuk yok. Varsa da aynı çocuk geçen sene zaten bir kez yanmıştı!

10. Coca Cola’yı tersten okuyup yorumlayabilen arkadaşlarımızı da ödüllendirmek istiyoruz.

11. Doları katlayınca pentagonun yanmış resmi oluyormuş. Az daha katlayınca ikiz kulelerin yanmış şekli çıkıyormuş. Evet arkadaşlar bunu da gördük ki Dolar, Pentagon ve Ikiz Kulelerin inşasından çok daha önce şu andaki halini almış :))

12. Bu maili sana yollayana da yolla. Dostluğumuz pekişsin diyenlere sesleniyorum. Aynı maili göndermeyin yahu. Biraz daha yaratıcı, başka şey yollayın kardeşim!

13. Nike logosunda aslında Allah yazısı gizliymiş. Biz baktık. Göremedik 🙂

14. Türk polisi e-posta trafiğini takip etmiyor!

15. Sinemada koltuğumuzun altına AIDS virüsü taşıyan iğne yerleştirebilen psikopat arkadaşlarımız varmış. Bu kişilerin devlet tarafından halk eğitim merkezlerinde el sanatları alanında hoca olarak istihdam edilmelerini istiyoruz.

16. MSN Listenize biri eklendiği taktirde ciddi problemlerle karşı karşıya kalma riskiniz, söz konusu hacker sizi kafaya takmışsa zaten yeterli düzeydedir. Korkmanıza gerek yok. Size birinin internette zarar verebilmesi için MSN kullanmak gerekli ve şart değildir 🙂

17. MSN paralı olmuyor. Logo mogo maviyken yeşile veya mora dönmüyor. Bir yere tıklamanız da gerekmiyor!

18. Erkek milletini yeren, kız milletini öven mailler erkek icadıdır. Maksat kız MSN adresi toplamaktır arkadaşlar!

19. Israil’li bilim adamlarının sivri sinek DNA’sıyla oynayıp süper kan emici, on kat daha dayanıklı hale getirdiği ve komşu ülkelerin ve Türkiye de dahil olmak üzere DNA haritasını çıkartmakta kullanacağı casus sivrisinek olayı… Tabi mesajın sonlarındaki damarlamızdaki asil kanı kirletmeye yönelik böyle bi girişimin asla kabul edilmeyeceği vurgusu karşılıklı akıl sağlığı dileklerine yol açmıştır.

20. 1987’den beri dolaşan mail diye bir şey yoktur. O dönemde mail yoktu!

21. Klavyemizdeki ‘w, h, k, ğ’ tuşları paralı olmayacak. Bunun için sitelere girip millete hit kazandırmayın!

22. Petrol rezervlerimizin üzerine Amerika civa döküp kuyuları kapatmamıştır. Arkadaşlar, cıva sıvı bir madendir. Tamam ağırdır ama sıvıdır, sıvı!

23. Rus hackerler Türk hackerlara savaş falan açmadı. Açsa da ucu bize dokunmaz! Bırakın yesinler hacker’lar birbirlerini. Bize ne?

24. Kimse telefonunuzu kontrol etmek için arayıp sizin kimlik bilgilerinize erişmek için kullanamaz. Faturasını falan da sizin hesabınıza böyle bir yöntemle geçiremez!

25. Tao öğretileri Allah’ın güzelliğini savunan şeyler değildir!

26. Sırf birisinin rüyasına girdi diye o maili iletmemiz dinen şart değildir. Bunu yollamazsak dinden falan da çıkmayız.

27. Her ne sebeple olursa olsun, lütfen e-mail forward’larken veya gönderirken e-mail adreslerini CC kısmına DEĞİL, BCC kısmına yazalım!

Bir mesajı iletmeden önce bir kez daha düşünün

Yorum yapın