Windows 7 iso dosyasını USB yada DVD ye yazmak

Microsoft Store ile yada MSDN/TechNet/Connect aracılığı ile yada farklı bir şekilde Windows 7 ISO dosyasına sahip olduysan bunu kullanabilmen için boş bir DVD’ye ve bir DVD yazıcıya ihtiyacın olacak.

Peki boş DVD bulmak kolya ve ucuz olabilir. Peki ya DVD yazıcın var mı? Yok mu? Üzülme şimdi sana anlatacağım yöntemle Windows 7 ISO dosyasını Microsoft’ un orjinal programı ile USB belleğe nasıl atacağını ve bunu nasıl bootable yapacağını anlatacağım.

Microsoft yeni bir program çıkardı. Adı "Windows 7 USB/DVD Download Tool" Bu programla Windows 7 iso dosyamızı ister DVD ye yazarız ister USB belleğe. Üstelik bootable olarak. Programı buradan indirebilirsiniz: Download Windows 7 USB/DVD Tool

Programı indirip kurduktan sonra çalıştırdığımızda program bizden iso dosyayı istiyor.

Windows_7_ISO_1

ISO dosyasını gösterip devam diyoruz.

Şimdi ise iso’ yu bootable olarak usb diskemi yazacağız yoksa bootable olarak dvd’ ye mi yazacağız bunu seçiyoruz.

Windows_7_ISO_2

Seçimimizi yaptıktan sonra başlatıyoruz ve bekliyoruz. Bir kaç dakika sonra bootable windows 7 miz hazır.

Windows_7_ISO_3

Sistem Gereksinimleri:

    * Windows XP SP2, Windows Vista yada Windows 7 (32-bit or 64-bit)
    * Pentium 233-megahertz (MHz) işlemci yada daha hızlısı
    * 50MB boş disk
    * DVD-R sürücü yada 4GB USB flash drive

Yorum yapın

Windows 7 iso dosyasını USB yada DVD ye yazmak” üzerine 9 yorum

  1. peki win 7 i usb den calıstırdıgımızda bu sistem icin sürücü faln isteyecek mi ? yoksa kendi sadece sistem calıstırıp sürücüleri bilgisayar üzerinden mi kullanıyor?

  2. windows 7 ve oyunlar dahil elimdeki birkaç iso dosyasını denedim hepsinde hata verdi kurdum tekrar yükledim yine işe yaramadı. program güzel ama birde işe yarasa iyi olurdu.

  3. İlk aşamada skyson un ” İnvalid İso” hatasını bende alıyorum ne yapmalıyım =(((

  4. selam verdiğiniz bilgi çok güzel peki aynı programla sadece win.7 isolarınımı yazdırabiliriz usb lere…mesela ben xp iso sunu yazdırmak istersem bu programla yazdırabilirmiyim… yazdıramazsam buna nasıl bi yöntem bulabiliriz

  5. program bende çalışmadı 1. adımda hata veriyor ” girdiğiniz dosya geçerli iso dosyası değil” diye bir hata veriyor fakat ben iso dosyasının sağlam olduğundan eminim ha lisanslı değil hatayı bu yüzden veriyor olmasıda mümkün tabi bilemiyorum….