Türk halkına CALGON kazığı!

Çamaşır makinelerinde kireç koruyucu olarak kullanılan Calgon’a 1 yıl içersinde verdiğimiz toplam para ile koruduğumuz rezistansı 4 defa yenisi ile değiştirebileceğimiz gerçeği beni reklamın insanlar üzerindeki etkileri konusunda daha çok düşünmeye sevk etti.

Türk halkına CALGON kazığı!

Uzun zamandır Calgon ile ilgili reklamlar nedeniyle ben de, bir çok tüketici gibi makinemin rezistansında sorun yaşamamak için Calgon kullanan biriyim. Bugüne kadar, “Calgon marka kireç koruyucu kullanmasam ve makinem arızalansa, bana servis ücreti ile birlikte bir rezistans kaça mal olur” sorusunu, doğrusu kendime hiç sormadım.

Gelin şimdi bu soruyu kendimize soralım ve örneğin Vestel Marka (WMU800-1200) çamaşır makinesi olan bir tüketicinin, hiç kireç koruyucusu kullanmadığını varsayarak, aile bütçesine ne kadar bir yük geleceğinin hesabını birlikte yapalım:

1000 gr lık Calgon Fiyatı 8.250.000 TL

1 Yıllık Calgon Fiyatı 99.000.000 TL.

Rezistans+İşçilik Fiyatı 21.000.000 TL

500 gr lık Calgon Fiyatı 4.850.000 TL

1 Yıllık Calgon Fiyatı 58.200.000 TL

Rezistans+İşçilik Fiyatı 21.000.000 TL

Harcanan para 4 rezistansa bedel

Son bir not : Eğer makineniz çift su girişli ise ve gerektiği zaman sıcak su alıyorsa, rezistansınız hiç bir zaman çalışmaz, dolayısı ile arızalanmaz, dolayısı ile Calgon kullanmanıza gerek yoktur.

Reklamlarda gösterilen “bozuk” rezistans, muhtemelen kuyu suyu ile kullanılan bir makineden sökülmüştür. Büyük şehirlerin hiç birinde su bu kadar kireçli değildir. İnanmıyorsanız, bulaşık

Yorum yapın

Türk halkına CALGON kazığı!” üzerine 2 yorum

  1. çamaşır makinem arıza yaptı. reklamların etkisinde kalarak kesin içi kireç tuttu dedim. servis geldiğinde içini açtı ve reklamlardaki gibi bir manzara ile karşılaşacağımı düşünürken, tertemiz bir reziztansla karşılaştım. servisin dediğine göre reklamlardaki gibi kadar kireç tutması mümkün değil.
    Calgon hiç kullanmadım.

  2. biz calgon aldık ve hem leke bırakıor hem de güzel yıkamıyor.bulaşık makinasına herhangi bir bozukluğa sebep olursa tel sorumlusu sizsiniz.