Ücretsiz Microsoft Güvenlik Yazılımı

Redmond merkezli yazılım ve donanım devi bir firma olan Microsoft, Windows işletim sistemleri için hazırlanan Microsoft Security Essentials yazılımının son sürümünü duyurdu. Bu yeni yazılım, virüslere, spyware’lara ve daha farklı zararlı yazılıma karşı ücretsiz bir çözüm olarak sunuldu. S on birkaç aydır test aşamasında olan yazılım, bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunulmak üzere, son sürümü piyasaya sürüldü.

Microsoft’un Security Essentials yazılımı, çeşitli Windows sürümlerinde çalışabilmekte. (Windows XP (SP2 ve SP3), Windows Vista ve Windows 7 (32-bit ve 64-bit)) Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar yazılımı 19 ülkede konuşulan 8 dilde kullanma imkânına sahip olabilecekler.

Microsoft Security Essentials, Windows işletim sisteminin yüklü olduğu bilgisayarlarda arkaplanda çalışırken asgari kaynak kullanacak ve sistemi yormayacak. Dolayısı ile bilgisayarın çalışma verimini düşürmeyecek. Merkezi İşlem Biriminin veya bellek gücünden olabildiğince az yararlanılarak, belgelerin açılması, tarayıcı pencerelerinin çalıştırılması ya da arama özelliklerinin kullanılması düzgün bir şekilde yürütülebilecek.

Microsoft Security Essentials, bilgisayara daha önceden bulaşmış olan zararlı yazılımları da gerçek zamanlı olarak etkisiz hale getiriyor. Dynamic Signature Service’in ilk ürünü olan Microsoft’un bu çalışması ile yeni güncellemeleri beklemeden, mevcut virüs tanımlarına karşı koruma sağlanmış oluyor.

Tahmin edildiği gibi, Microsoft Security Essentials’ın gelmesi ile Windows savunmasında kullanılan Windows Live OneCare’ın pabucu dama atılacak gibi görünüyor. Kullanıcıları asıl düşündüren konu ise, maddiyat kısmı. Çünkü yazılımın göstereceği performans ile ödenecek olan değer birbirine denk olmalı. Microsoft’un sunduğu bu ürün sadece son kullanıcıların yararlanabileceği bir ürün olarak geliştirilmiş. İş yerleri için ise Forefront Client Security isimli yazılımı geliştirmişler.

Aşağıda bağlantılarını vereceğimiz adreslerden Microsoft Security Essentials yazılımını kolayca indirebilir ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara ücretsiz kurabilirsiniz.

İndirme için kullanılacak adres: http://www.microsoft.com/Security_essentials/

Bir takım ekran görüntülerine ulaşabileceğiniz adres: http://www.softpedia.com/progScreenshots/Microsoft-Security-Essentials-Screenshot-131683.html

Yorum yapın

Ücretsiz Microsoft Güvenlik Yazılımı” üzerine 3 yorum

  1. Verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra açılan pencerede görünen, mavi renkli “Download Now” düğmesine tıklamanız gerek. Daha sonra açılan küçük pencerede ülkenizi seçmelisiniz. Fakat Türkiye listede olmadığından Avrupa’dan bir ülke seçseniz de olabilir. Sonrasında sağ taraftan işletim sisteminizi seçip ücretsiz indirme işlemine başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.