Saatinizi internet saat sunucusuyla eşitleyin

Bilgisayar saatinizi bir Internet saat sunucusuyla eşitleyebilirsiniz. Böylece, bilgisayarınızdaki saat, saat sunucusu üzerindeki saate uyacak şekilde güncelleştirilir. Bu da bilgisayarınızdaki saatin doğru olduğundan emin olmanıza yardımcı olur.

Saatiniz genellikle haftada bir kere güncelleştirilir ve eşitlemenin gerçekleşmesi için Internet’e bağlı olmalıdır. Tarih ve Saat’i açın. Internet Saati sekmesini ve ardından Ayarları değiştir’i tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Bir Internet saat sunucusuyla otomatik olarak eşitle’yi tıklatın, bir saat sunucusu seçin ve ardındanTamam’ı tıklatın.

Yorum yapın

Saatinizi internet saat sunucusuyla eşitleyin” üzerine 11 yorum

  1. arkadaşlar genellikle pc fişten çıkarınca uzun süre kapalı durunca o sorun olur 2 cisi netiniz kapalıysa oluyor tek yapmanız geken format atmak yada pc yeniden fişini çıkarın 10 dk sonra yeniden acın bazen 2.veya3 kere yapmanız gerek

  2. ya arkadaşlar yardım edin olmuoyr bu ne ya nete doğru dzügün giremiyorum delircem olmutor hata oluştu diyor olmuyor yani oy oyyy.

  3. adresin yazılı olduğu yere “time.windows.com” bu adresi yazın öle güncelleştir diyin düzelir. Diğer adresler iptal edildi o yüzden hata veriyor.

  4. ayarları değiştirden şimdi gücelleştir diyorum lütfen bekleyin diyor ve hatya veriyor yardım lütfenn..

  5. ya ora girdim de orda ayarları değiştir die bişe yoq sadece şimdi güncelleştir var…

  6. biz bu saat sunucusu nu nerden bulcaz benim saat sunucusunu eşitlerken hata oluştu diyor bi yardım lütfen