WOS Portable ile web serverınızı usb diskte taşıyın

Web On Stick Portable yada bilinen adıyla WOS Portable, usb flash belleklerde çalışabilen local webserver programı. Siz de benim gibi İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) ile uğraşıyorsanız ve çalışmalarınızı yanınızda taşımak isteyenlerdenseniz tam size göre bir webserver da diyebiliriz.

Program sitesinde webserverınızın özelliklerini belirleyebiliyor ayrıca piyasada sıkça kullanılan ve adını duymadığınız bir çok CMS’yi pakete dahil ederek indirebiliyorsunuz. Tabi diğer webserverlardan kendini ayıran en önemli özelliği taşınabilir olması. Farklı bilgisayarlarda sık sık çalışmanız gerekiyorsa daha ne istiyorsunuz?

WOS Portable yi kurduğunuzda web serverınız artık usb belleğinizde. İşte kurulan yazılımlar
– Apache2
– ImageMagick
– MySQL5
– PHP4
– PHP5

Ücretisiz ve açık kaynak kodlu olan bu program TYPO3, Joomla!, Mambo, WordPress, Moodle, OS Commerce, Drupal, PHPMyAdmin ve daha fazla cms yi destekliyor. Kurulumu ve kullanımı gerçekten çok kolay.

WOS Portable webserver için etiketler: wos portable webserver php software mysql opensource apache free tools web linux programming windows design freeware ajax web2.0 javascript webdesign development css reference html webdev download tool perl java tutorial cms server howto computer security mac tech technology tips online code xml blogs tutorials ruby rss wordpress search flash

Peki sizin paylaşmak istediğiniz webserver paketleri neler?

Download WOS Portable II | WOS X indirerek siz de deneyebilirsiniz.

Yorum yapın