Cep telefonu ile ücretsiz görüşme programı

Nokia N95 kullanmaya başladığım günlerde tanıştığım Fring isimli programla ücretsiz telefon görüşmesi yapabiliyordum. Telefonu sattım sonra 🙁 Neyse konuyu dağıtmayalım. Peki nasıl oldu bu ücretsiz görüşme? Aslında tam olarak normal bir görüşme değil bu. Voip görüşmesi diyebiliriz. Peki ücretsiz görüşme gerçek midir? Yoksa bir aldatmaca mı? Kesinlikle aldatmaca değil. Ücretsiz görüşebiliyorsunuz. cepten ücretsiz görüsme programi

Ama ücretsiz görüşme için telefonunuzun wireless desteği olması ve bulunduğunuz ortamda bir wireless yayını olması gerekiyor. Öncelikle fikir edinmeniz açısından şunu söylemeliyim. Ücretsiz sesli görüşme yapmak için, Skype, Msn Messenger, ICQ, Google Talk, SIP, Twitter, AIM&Yahoo Messenger dan en az birine üyeliğinizin bulunması gerekiyor. Fring programını çalıştırdığınızda üye olduğunuz anlık görüşme hizmetinin şifresini giriyorsunuz (1 kez girmeniz yeterli). Sonra bu programların sunduğu sesli görüşme hizmetini alabiliyorsunuz.
Çok basit bir örnek vermek gerekirse wireles özellikli iki telefon düşünün. Her iki tefonun bulunduğu ortamda da wireless yayın olsun. Programı telefona kurun ve fringi açık tutun. İster mesajlaşın isterseniz mesajlaşma programının size sağladığı sesli görüşmeyi yapın. Tüm veri transferi kablosuz yayın üzerinden gerçekleşeceği için herhangi bir ek ücret ödemeyeceksiniz. Aslında 2. kişide bilgisayar da olabilir. sonuçta anlık mesajlaşma programını çalıştırabilen her aygıt olabilir.

Peki wireless özelliği olmayan bir telefon kullanıyorsanız ne olacak? Eğer isterseniz gprs bağlantısı üzerinden de görüşme yapabilirsiniz. Normal tarifeden daha ucuz olacağı söyleniyor. Tabi bu operatörlerin gprs tarifesine göre farklılık gösterebilir.

Ücretsiz olan programı telefona yüklemekte ücretsiz. Yapmanız gereken fring sitesine girerek üye olmak. Üyelik sonunda Fring’den onay SMS’i alacaksınız, bu adımdan sonra artık yazılım kurulumu tamamlamış oluyorsunuz.

Fring anlık mesajlaşma yazılımı yüklü her şeyi arayabiliyor. Ama derdiniz sabit ve mobil telefonları ucuza aramak ise bunu Skype la yapabilirsiniz. Ama bence uğraşmaya değmez. Tercih meselesi tabi.

Minimum gereksinimler
1. Applicable 3G or Wi-Fi Symbian 8 or 9, Windows Mobile 5 or 6 and UIQ handsets (see visual list) with 3G/GPRS/Wi-Fi network coverage.
2. If using over 3G/GPRS networks, a data plan allowing you to surf the Internet from your mobile handset.
3. 200-375kb of available space on memory card or phone.

Siz ne düşünüyorsunuz? Daha önce bu programı kullandınız mı?

Fring web sitesi işte burada

Yorum yapın

Cep telefonu ile ücretsiz görüşme programı” üzerine 5 yorum

  1. bu yalan diyenlere ben sasiyorum acaba bu dunyada bedavay hemde sinirsiz iletisim ne varki hemde en luksunde oruyorum arkadaslar ben bu programi 5 yildir kullaniyorum cok faydali turkcelle odeyecegim aylik 100 kontore burada ayni fiyata yukleme yapiyorum ve her yone 5 saat gorusebiliyorum bunun yaninda 40 ulke ile ev ve is telefonlari ddahil 4 ay bedavaya konusuruyorum inanmayan varsa bu adresi eklesin nasil oluyor anlatayim ucuzakonusun@hotmail.com

  2. Voip bir gerçek, bedava oluşuda bir gercek fakat 120 gün ile sınırlı.
    ben kullanıyorum ve şaşıyorum yıllarca türkiyeyi aramak için para harcadım şimdi ise bedava saatlerce konuşmak beni şaşırtıyor.
    voip hizmet sağlıyıcı firma çok var kıyaslayın