XP mi Vista mı?

Windows Vista Windows XP ye göre daha fazla güvenlik ve görsellik sağlıyor. Buna karşın çok daha fazla sistem kaynağı gerektiriyor. Test ettiğim onlarca sisteme göre şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki donanımınız yeterli değilse Windows Vista’ nın performansından kesinlikle memnun kalmayacaksınız. Vista’ ya geçmeli miyim? Dedimya donanımınız yeterli değilse kesinlikle Vista kullanmamalısınız. Yeterli donanıma sahip miyim? Evet aslında burası biraz karışık. Bu konuda ben şunları söyleyebilirim:

Notebook kullanıcısı iseniz: Performans istiyorsanız ve işlemciniz intel se notebookunuzun T7300 işlemcili ve 2GB RAM li olmasını tavsiye ederim. Piyasada çok fazla noteook modeli var. Ve hemen hemen hepsi Vista yüklü. Bu notebookların çoğunun işlemcileri çok düşük bu yüzden satın alınan notebooktan çok şikayet edebilirsiniz.
Pc kullanıcısı iseniz performans istiyorsanız ve işlemciniz intel se pcnizin işlemcisi E4500 üzeri ise 2 GB Ram E6300 üzeri ise 1 GB ram yeterli olacaktır. Tabi performans isteyen oyunlarda bu rakamlar daha da artacaktır.

Microsoft 30 Haziran 2008 de Windows XP desteğini durduracağını açıkladı. Peki Microsoft bu tarihte gerçekten XP desteğini durdurursa ve önemli güvenlik güncelleştirmelerini çıkarmazsa ne olacak?

Microsoft’ a ve herkese sesinizi duyurun.

Yorum yapın