Windows 7 Türkçe Dil Paketi

Teknolojisi ve yenilikçi arayüzüyle geleceğin işletim sistemi olduğunu kanıtlayan Windows 7’nin satış öncesi sürümü üzerinde yapılan çalışmalar son aşamaya geldi. İngilizce dışındaki dil paketleri hazırlanan yeni işletim sistemi yakında Türkçe olarak kullanıma girecek.

Güncelleme: Windows 7 Türkçe Dil Paketi Nasıl yüklenir? isimli makalemizi okuyunuz.

Türkçeleştirme çalışmaları Beta testi yapan 60 kullanıcının deneme sürecinden geçti ve beğenildi. Windows 7 Ultimate Türkçe Dil Paketi Test Sürümü 26 Mayıs’ta kullanıcılarla buluştu.

Kullanım konforu yüksek
Önceki Windows işletim sistemlerine oranla daha yoğun ve hızlı bir ajandası olan Windows 7’nin satış öncesi sürümü Release Candidate (RC), 5 Mayıs’tan itibaren www.microsoft.com/windows7 web adresinden indirilmeye başladı. Windows 7 ile geleceğin teknoloji dünyasına yön verecek çarpıcı yenilikler sunan Microsoft, bu işletim sistemi için uzun soluklu araştırmalar ve zorlu testler gerçekleştirdi. Endüstri genelinde büyük bir rüzgar yaratan Windows 7 dokunmatik arayüzleri, güçlü sistem altyapısı ve yüksek performansı ile bireylerin ve kurumların bilgi teknolojilerine bakışını değiştirecek.

Windows 7 ile kullanıcılar, bilgisayar sistemlerini çok daha hızlı başlatıp, aynı hızda kapatabiliyorlar. Windows 7’nin sunduğu yüksek sistem güvenilirliği, daha uzun pil ömrü ve daha az uyarı ekranıyla kullanıcılar gerçek anlamda bilgisayar kullanmanın keyfini yaşayabiliyorlar.

Ayrıca Windows 7’nin sezgisel tasarımı ve kolay erişim olanakları kullanıcıya ayrı bir konfor sunuyor. Windows 7’yi cazip kılan ve üzerinde çok konuşulması beklenen çoklu temas teknolojisi, kullanıcının PC ekranında yapacağı birkaç parmak dokunuşuyla istediği dosyaya, bilgisayara veya cihaza saniyeler içinde erişmesini sağlıyor.

Yaygın endüstri desteği
Windows 7, günümüzde geliştirilen yeni cihazlara ve yazılımlara aşina mimarisiyle işletmelerin sistem kurulum ve yönetim maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak.

Windows 7, daha hazırlık aşamasında bilişim endüstrisinin büyük ilgisiyle karşılaştı. Corel, Cyberlink, ATI ve Nvidia gibi bilişim endüstrisinin önde gelen büyük markaları başta olmak üzere 10 bine yakın şirketten 32 bin katılımcı anlaşma imzalayarak kendi teknolojilerine erişim sağlaması için Windows 7’ye doğrudan destek verdi. Windows Vista işletim sistemi bugün 77,000 farklı donanım, uygulama ve aygıtı desteklerken, Windows 7 daha fazla sayıda sürücüye destek veriyor.

Microsoft Windows 7 RC’ı test etmek isteyenler, bu yeni işletim sistemini Microsoft Download Center (http://microsoft.com/downloads) adresinden indirebiliyorlar.

Yorum yapın

Windows 7 Türkçe Dil Paketi” üzerine 5 yorum

  1. kesinlikle deneyin arkadaşlar harika bi işletim sistemi ben windows 7 7600 serisini kurdum şu anda en son olan sürüm ve harika gerçekten…

  2. teşekkürler hocam sabırsızlıkla bekliyordum valla allah razı olsun.
    arkadaşlar mutlaka herkesin denemesi lazım Windows 7 çok çok hızlı…
    ben 10 oyun