Canon EOS 500D ile Full HD Video keyfi 15.1 Megapiksel

Görüntüleme teknolojileri üreten bir firma olarak araştırma ve geliştirmeye sürekli yatırım yapan ve istekleri doğrultusunda kullanıcılarına en iyi çözümleri sunmaya devam eden dünya lideri Canon, bu çerçevede 15.1 Megapiksel ile Full HD video kapasitesini aynı kamerada buluşturan Canon EOS 500D’yi geliştirdi.

Canon EOS 500D, büyük ve parlak vizörden ünlü sezgisel EOS menü sistemine kadar içinde bulunan tüm ayrıntılarıyla kullanıcılara dünya sınıfında bir çekim deneyimi sağlamak üzere tasarlandı.

Canon EOS 500D’nin Türkiye lansman toplantısında konuşan Canon Eurasia PV Pazarlama Müdürü Cenk Güler, “EOS 500D, fotoğraf tutkunlarına dünyayı yakalayabilmenin yeni bir yolunu müjdeliyor. Olağanüstü görüntüleri Full HD video ile birleştiren EOS 500D sayesinde artık fotoğraf tutkunları, en önemli anları yaratıcılıklarına uygun bir şekilde yakalayabilecek” dedi.

Canon EOS 500D, karanlığa yakın şartlarda çekim yapılabilmesi için 3200’e varan ve 12800’e kadar genişleyebilen yüksek ISO duyarlılığı sağlayarak, fotoğrafçılara en düşük ışık şartlarında bile çekim yapabilme imkanı veriyor.

canon-eos-500d

Yeni Canon EOS 500D, büyük ve ayrıntılı baskı alma imkanı sunan 15,1 Megapiksel APS-C CMOS sensör özelliğine sahip bulunuyor. Hareketsiz görüntünün olağanüstü çekimi ile Full HD 1080P video kaydını bir araya getirirken, daha uzun video çekimleri için, kullanıcılar daha düşük çekim çözünürlüğü olarak 720P veya VGA’yı seçebiliyor. Küçük ve hafif gövdesine rağmen EOS 500D’nin içinde EOS sisteminin bütün ayırıcı özellikleri bulunuyor.

Canon ProClub artık Türkiye’de, profesyonellerin hizmetinde…
Canon, profesyonelleri buluşturan bir hizmeti olan, ücretsiz üyelik programı ve destek sistemi Canon ProClub’ı, fotoğraf profesyonelleri için Türkiye’de de hizmete açtığını duyurdu.

Cenk Güler, Canon ProClub’ın teknik destekten hızlı takip hizmetine, acil yedek ekipman desteğinden çeşitli indirim fırsatlarına kadar geniş bir yelpazede ayrıcalıklar sunduğunu vurguladı. Güler, “Genel üyelik şartlarına sahip tüm fotoğraf profesyonelleri Canon ProClub’a üye olabilir. Üyelikleri kabul edildiğinde, kendileri için bir adet Canon ProClub üyelik kartı çıkartılıyor. Canon ProClub üyelik kartına sahip olan üyelerin yararlanabileceği avantajlar arasında; teknik destek, ekipmanların kontrolü ve temizlenmesi, acil yedek ödünç ekipmanların sağlanması, belirtilen servis noktalarında ProClub üyeleri için öncelik, hızlı takip hizmeti, yıllık check-up’larda indirim ve belirli satış noktalarında Canon ProClub üyelerine özel indirimler yer alıyor. Türkiye’deki tüm fotoğraf profesyonellerine bu ayrıcalıklardan yararlanmaları için Canon ProClub üyesi olmalarını öneriyoruz” şeklinde konuştu.

Canon EOS 500D’nin temel özellikleri:
• 15.1 Megapiksel APS-C CMOS sensör
• Full HD film kaydı, HDTV’de izleme ve geri oynatım için HDMI bağlantı ile
• ISO 100–3200 (12800’e genişleyebilir)
• Saniyede 3.4 kare sürekli çekim
• Tek bir “burst” de maksimum 170 büyük JPEG görüntü
• 3.0” ClearView LCD, Live View (Canlı Görünüm) modu ile
• Çapraz tip orta noktası olan 9 noktalı geniş alan AF
• Yüksek hızda DIGIC 4 performansı ve üstün görüntü kalitesi
• EOS Entegre Temizleme Sistemi
• Canon EF ve EF-S lensleri ve EX-serisi Speedlite’larla Full uyumluluk, yeni Speedlite 270EX ve iki yeni eğme ve kaydırma lensi TS-E 17mm f/4L ve TS-E 24mm f/3.5L II dahil

Yorum yapın