Abakus 360 Santral Yönetimi Paketi ile kontrolü ele alın

Katma değerli iletişim uygulamaları geliştiren IPera İletişim Teknolojileri, ilk olarak 2005 yılında piyasaya sürdüğü Abakus 360 Çağrı Analiz Sistemi içinde geliştirilen yeni yazılım çözümünü duyurdu. “Abakus 360 Santral Yönetimi Paketi” adı verilen yeni çözüm, şirketlere telefon santrallerine daha önce hiç olmadıkları kadar hâkim olabilmelerine olanak sağlıyor.

Abakus 360 Santral Yönetimi Paketi ile telefon görüşmelerinin planlandığı şekilde yapılıp yapılmadığını izleyebilmek, kullanımdaki anormallikleri saptamak ve nedenlerini ortaya çıkarmak mümkün olabiliyor. Bu sayede sistemlerin kullanım verimliliğini yükselterek telefon giderlerini %8 ile %35 arasında azaltabilmek mümkün oluyor.

“Çevir sesini duymanız hey şeyin yolunda olduğunu göstermez!”

Telefon santrallerinin kapalı kutu olması nedeniyle sorunların çoğu zaman hiç fark edilemediğini belirten IPera Genel Müdürü Tolga Gündüz; “Çoğu yönetici, santralden çevir sesi alıp bir yerleri arayabildiği sürece her şeyin yolunda olduğunu düşünür. Oysaki bugüne kadar telefon görüşmelerini incelediğimiz 500’ün üzerindeki şirketin tamamına yakınında telefon santrallerinde irili ufaklı sorunlar olduğunu gördük. Bu sorunlar kimsenin dikkati çekmeden sinsi bir şekilde orada duruyor ve şirketlerin verimliliğini ve karlılığını kemiriyor. Şirketler yılda binlerce YTL’nin buhar olup uçtuğunu fark edemiyorlar bile. Yeni geliştirdiğimiz Abakus 360 Santral Yönetimi Paketi ile artık bu tür sorunları ortaya çıktığı anda büyük zararlara neden olmadan fark etmek ve gidermek mümkün olacak” diyor.

abakus 360

Abakus 360 Santral Yönetimi Paketi, sadece bir adet telefon santrali kullanmakta olan işletmeler tarafından da kullanılabildiği gibi, çok sayıda telefon santraline sahip mağaza zincirleri, otel zincirleri, çok şubeli organizasyona sahip şirketler ve bankalar tarafından da kullanılabilmektedir.

Abakus 360 Çağrı Yönetim Sistemi kullanan şirketler arasında, Avea, Ciner Medya Holding, Coşkunöz Holding, Deutsche Bank, Eczacıbaşı Holding, Ericsson Türkiye, Hayat Holding, Kaynak Holding, Migros, Sabah Gazetesi, Schnieder Electric, Setur, Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo, Zaman Gazetesi ve Zorlu Holding yer almaktadır.

Abakus 360 Santral Yönetim Paketi’nin şirketlere sunduğu benzersiz yeteneklerin bazıları şunlar:

1) Arızalıya düşen telefon hatlarının saptanması
2) Arızaya düşen FCT cihazlarının saptanması
3) FCT hatlarının kapasitesinin yetmemesi nedeniyle “taşan” GSM trafiğinin saptanması
4) Tarife paketlerinin kullanım kontrolü (limitin altında veya üzerinde kullanımın saptanması)
5) Özel tarifeli hatlar için optimum kapasite belirlenmesi (Türk Telekom ŞirketHATT veya FCT hatları için)
6) Telefon görüşmelerine ait hassas maliyet raporlarının alınması
7) Tüm bu alanlardaki kontrollerin geri planda sürekli otomatik olarak yapılması
8) Sadece gerekli olan durumlarda sistem yöneticilerinin otomatik e-postalarla uyarılması

Yorum yapın