internet explorer 8 nasıl kaldırılır?

internet explorer 8 yüklediniz ancak istediğiniz verimi alamadınız ve kaldırmak istiyorsunuz. internet explorer 8 nasıl kaldırılır?

Windows Vista kullanıcıları için:

1.Önce Başlat’ı ve ardından Denetim Masası’nı tıklatın.
2.Klasik Görünümün etkin olmaması için, pencerenin sol üst köşesinden Denetim Masası Ana Sayfası ‘nı tıklattığınızdan emin olun.
3.Pencerenin sol alt köşesindeki VEYA Programlar kısmının altındaki Program kaldır öğesini tıklatın.
4.Pencerenin sol üst köşesindeki Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle öğesini tıklatın.
5.Tüm güncelleştirmelerinizin listede görüntülenmesi için birkaç saniye bekleyin ve sonra listeyi kaydırarak Windows Internet Explorer 8’i vurgulayın.
6.Pencerenin üst kısmındaki Kaldır öğesini tıklatarak Internet Explorer 8’i kaldırın.

Windows XP Kullanıcıları için:

1.Önce Başlat’ı ve ardından Denetim Masası’nı tıklatın.
2.Ardından Program Ekle veya Kaldır’ı tıklatın..
3.Pencerenin üst tarafında ortadaki Güncelleştirmeleri göster kutusunda onay işareti olduğundan emin olun.
4.Listeyi aşağı doğru kaydırarak Internet Explorer 8’i vurgulayın ve daha sonra Kaldır öğesini tıklatarak kaldırın.

Yorum yapın

internet explorer 8 nasıl kaldırılır?” üzerine 20 yorum

 1. ben de kaldıramadım . çükkü kaldır seçeneği yok . aynen arkadş gibi fitil oldum . bu illet kaldırılmıyor .

 2. bendede kaldır seçeneği yok bizim anlatmak istediğimiz bu ama okadar bilgisiz imsanlar cevap veriyorki daha hala kaldır seçeneğinden kaldır diyorlar

 3. sinirlerim alt üst psikolojim bozuldu bu yüzden exp8 kalkmiyor kalk seçenegi yok çünkü

 4. arkadaşlar kaldracağınız ögenin üstüne 2 kere tıklayın bilgisayarı yeniden başlatın güncelleştirme yüklasin başlarken ondan sonra olur

 5. ie8 de keylogger var ve kaldırılamıyor bu illet ekle kaldırda gözükmüyor bile firefox kullanıyorum memnunum ama bazen ek işler için ie gerekiyor ie7 yi tekrar kurmak istiyorum ama format atmadan bu 1 ,ikincisi arkadaşlar o yöntemler hiç bi işe yaramıyor ne ekle kaldırda güncellemeleri göster ne de digeri çünkü ie8 ortada yok ama yüklü bu illeti nasıl sileriz bilen varsa anlatsın.. bu arada kullanmanızı tavsiye etmem bu sıralar

 6. Sanırım kaldır butonu olmayan arkadaşlar internet explorer 6’dan bahsediyor. Internet Explorer 6’yı bu yöntemle kaldıramazsınız.

 7. harbiden kardesim bişey bilmiyorsanız susun da laf kalabalıgı olmasın. bizim başımıza gelen sorun sizde olmuyor demekki ama sizde anlamamakda hala ısrar ediyorsunuz.adamlar kaldır butonu yok diyor siz hala kaldıra tıkla diyorsunuz. hiç mi kafanız calısmıyor. yazmanız var okumanızmı yok. burda insanlar kaldıramıyorum diyor siz ise ilkokula giden cocugun yapabilecegi şeyi anlatıyorsunuz. ekle kaldırdan kaldırmayı soyleyecek arkadaslar bu yazıyı okuyun ilkonce de laf kalabalıgı yapmayın. bende arastırıyorum şu anda bulursam yazarım bulamazsam format cakarım.

 8. bak güzel kardeşim aynı şeyi papağan gibi tekrarlamışsın ama internet explorer 8 tıkladığımda ”kaldır” diye bi şey cıkmıyor. ona bir çözüm bul. gerisini millet zaten biliyor

 9. ı ıhh.. oLmu00..!! denedim.. 5 yıLLıq pC kuLLanıCısıyım herseyi dooRu yaptıqıma (anLatıLdıı qibi) eminim.. ama oLmuo..!! siLinmiyo Lanet oLası ie..! s0n süRüm sürekLi d0nuy0 yeni s3km3 acıLmı0.. siLinmi0.. artıq nefreT eDmee basLadım ie^den..!! x@

 10. Windows XP veya Windows Server 2003 için uygulanacak adımlar
  Internet Explorer 8’i kaldırmak için şu adımları izleyin:
  Tüm programları kapatın.
  Başlat’ı ve sonra Denetim Masası’nı tıklatın.
  Program Ekle veya Kaldır’ı tıklatın.
  Yüklü programlar listesinde Windows Internet Explorer 8’i ve ardından Kaldır’ı tıklatın.

  Not Yüklü güncelleştirmeler listesinde Windows Internet Explorer 8 görünmüyorsa, Windows XP veya Windows Server 2003 için uygulanacak alternatif adımları deneyin.
  Yönergeleri izleyerek Internet Explorer 8’i kaldırın.
  Kaldırma programı tamamlandığında, bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  Bundan sonra, “”Kendim düzeltmek istiyorum” adımları sorunu giderdi mi?” bölümüne giderek Internet Explorer’ın önceki sürümünün geri yüklendiğini doğrulayın.

 11. Windows Vista veya Windows Server 2008 için uygulanacak adımlar
  Internet Explorer 8’i kaldırmak için şu adımları izleyin:
  Tüm programları kapatın.
  Başlat’ı ve sonra Denetim Masası’nı tıklatın.
  Programlar kategorisi altında Program kaldır’ı tıklatın.
  Görevler bölmesinde, Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle’yi tıklatın.
  Yüklü güncelleştirmeler listesinde, Windows Internet Explorer 8’i çift tıklatın.

  Not Windows Internet Explorer 8 yüklü güncelleştirmeler listesinde görünmüyorsa, Windows Vista veya Windows Server 2008 için uygulanacak alternatif adımları deneyin.
  Güncelleştirme kaldır iletişim kutusunda Evet’i tıklatın.

  Not Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya Devam’ı tıklatın.
  Yönergeleri izleyerek Internet Explorer 8’i kaldırın.
  Kaldırma programı tamamlandığında, bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  İşlemi tamamladıktan sonra, “”Kendim düzeltmek istiyorum” adımları sorunu giderdi mi?” bölümüne giderek Internet Explorer’ın önceki sürümünün geri yüklendiğini doğrulayın.

 12. benim bilgisayarında işletim sitemi xp ama explorer 8 in karşısında kaldır butonu yok yardımcı olursanız sevinirim

 13. güzel kardeşim bu kaldırma yöntemini biliyoruz zaten belki sizin başınıza gelmemiştir ama benim başıma geldi explorer 8 ivmesinin karşısında KALDIR yok varsa eger güncelleme yapmıssa guncelleme uzerınde kaldır var ama explorer 8 in karşısında KALDIR yooooook SORUNUMUZ DA BU

 14. bende xp kullanıyorum ve anlatıldığı gii yaptım bende kaldır butonu vardı kaldırdım (:=) demekki problem sende yada sisteminde.!

 15. yardımınız için tşkler exp 8 yukledim kaldıramadım ve yontemine baş vurdum çok sağolu mukemmelsiniz siz yaa:D:D:D:D:D:d eyvallahhh

 16. böylelikle explorer 8 sistemden kalkmış olmuyor, tarayıcı bbloke olmuş oluyor. Sizler kadar terimleri iyi bilmediğimiz için belkide anlatamadık efendiler.