Gerçek araç ve pistleri olan oyun Gran Turismo 5 Prologue

Gerçek araçları ve pistleri ile en gerçekçi sürüş similasyonu olan ve bir efsaneye dönüşen Gran Turismo™’nun en yeni sürümü 5 Prologue™, oyun tutkunları ile buluşuyor. Gran Turismo™ 5’in bir ön tanıtımı olan Gran Turismo 5 Prologue™, Blu-ray Disc™ olarak temin edilebiliyor.

Gran Turismo 5 Prologue™’un Blu-ray Disc™ sürümünün yanında, bir PS3 40GB bir SIXAXIS™ kablosuz kumanda ve bir Gran Turismo 5 Prologue™ oyunundan oluşan özel bir PS3 paketi de bulunuyor.

Gerçekçiliği, tasarım kalitesi ve araç içi fizik teknolojisi ile hız ve heyecan deneyimini mükemmel bir şekilde yaşatan Gran Turismo PlayStation® sürümü, son on yılın en başarılı küresel oyun ayrıcalıklarından birini sunuyor. Aralarında Lotus, Aston Martin, Subaru ve Ferrari gibi 71 göz alıcı arabanın yer aldığı Gran Turismo 5 Prologue™’da altı gerçekçi yarış pisti bulunuyor.

Gran Turismo

Eiger Nordwand, Daytona International Speedway, London City Track, Fuji Speedway, Suzuka ve High Speed Ring olarak sıralanan pistlerde iki düzende de yarışılabiliyor ve tüm pistler HD görüntü kalitesinde sunuluyor. Oyunda ayrıca,şimdiye kadarki en gerçekçi sürüş deneyimi için yeni bir sürüş fiziği ve zorlu yarışlar için geliştirilmiş yeni bir rakip yapay zekası özelliği bulunuyor.

Tüm bu mükemmel özelliklerin yanı sıra Gran Turismo 5 Prologue™’un en heyecan verici özelliği ise Gran Turismo tarihinde ilk kez online yarışma imkanı sunması… PlayStation®Network sayesinde, dünyanın en iyi yarış pistlerinden bazılarında 16 oyuncuya kadar online olarak yarışılabiliyor.

Gran Turismo

Genişbant üzerinden sağlanan bir bağlantı ile Küresel Online Sıralamalar (Global Online Rankings) üzerinden tüm dünyadaki sıralamalar takip edilebiliyor. PlayStation®Network’ten Gran Turismo™ TV’ye erişim sağlanarak en önemli motor sporu etkinliklerinden bazıları seyredilebiliyor veya geçmişte Gran Turismo’da yıldızı parlamış bir çok dünya markası araçlarının canlı sergilerinin yer aldığı Gran Turismo müzesi gezilebiliyor.

1080p High Definition görüntü kalitesi sunan Gran Turismo 5 Prologue™’da “Garajım” (My Garage) bölümünde dünyadaki ana yarış pistlerinin takvimi, saatleri ve harita-hava durumu bilgilerini içeren kişisel bir ana sayfa yer alıyor.

Ayrıca oyundaki “Quick Tune” özelliği ile güç, lastikler, süspansiyon gibi araçların performansını etkileyen aksamlar üzerinde her türlü ayarlar yapılabiliyor. “Drift Modu” sayesinde oyuncuların drift teknikleri, pistin çeşitli dönüşlerinde yerleştirilmiş değerlendirme zonlarında drift açıları, yarış hatları ve hızlara bağlı olarak ölçülüyor.

Gran Turismo 5 Prologue™’da online yarış tutkunları için planlanmış bir dizi yeni etkinlik ve zamana karşı yarış gibi seçenekler de bulunuyor.

Yorum yapın

Gerçek araç ve pistleri olan oyun Gran Turismo 5 Prologue” üzerine bir yorum