GMail hesabı nasıl alınır? Outlook Express te nasıl kullanılır?

Google’ın ücretsiz web posta hizmeti olan Gmail, Google arama teknolojisi ile bütünleşik olarak sunulmakta. Her geçen saniye artan saklama kapasitesi ile iletilerinizi silmek zorunda değilsiniz. Ayrıca Gmail’ in POP3 desteğide bulunmakta.Gmail e kayıt olmak gerçekten çok kolay. Gmail e kayıt ol bağlantısına tıklayın ve formu doldurun. Zaten Türkçe olan bu formu doldurmak çocuk oyuncağı. Formu doldurduktan sonra hesabınızı oluşturun. Artık sizde Gmail dünyasındasınız.

POP nedir ve nasıl kullanabilirim?

POP ya da Post Office Protocol (Postane Protokolü), iletileri Gmail sunucularından bilgisayarınıza indirmenizi sağlar ve böylece, internet’e bağlı olmadığınızda bile Microsoft Outlook Express ya da Thunderbird gibi bir programla postalarınıza erişebilirsiniz.

POP ‘ u nasıl etkinleştirebilirim?

  1. Gmail hesabınızda oturum açın.
  2. Herhangi bir Gmail sayfasının üstündeki Ayarlar’ı tıklayın.
  3. Turuncu renkli Posta Ayarları kutusunun üstündeki Yönlendirme ve POP sekmesini tıklayın.
  4. POP’u tüm postalar için etkinleştir ya da POP’u sadece şu andan itibaren gelen postalar için etkinleştir’i seçin.
  5. Gmail iletileriniz POP erişimine açıldıktan sonra iletilere yapılacak işlemi seçin.
  6. Değişiklikleri Kaydet’ i seçin.

Şimdi sıra POP istemcinizi yapılandırmakta. Otomatik istemci yapılandırma aracı ile Outlook yada Outlook Express için ayar yapmak çok kolay. Ben bunu tavsiye ediyorum. Manuel yapmak yada farklı bir istemcide ayar yapmak istiyorsanız GMail yardım merkezi nde bir çok posta istemcisi için yardım

Yorum yapın

GMail hesabı nasıl alınır? Outlook Express te nasıl kullanılır?” üzerine 4 yorum

  1. Pop etkinleştirildikten sonra Thunderbird de kullanabilirsiniz. açtıktan sonra araçlar – hesaplardan gmail seçmeniz kurulum için yeterli .