Dünyanın en büyük süper bilgisayarlarına ev sahipliği yapan üniversiteden burs almak istemisiniz

Dünyanın en büyük süper bilgisayarlarına ev sahipliği yapan üniversiteden burs almak istemisiniz? Suudi Arabistan’ın Oxford’unda burs olanağı. Bilim, teknoloji ve mühendislik öğrencileri için tam burslar sağlayacak olan Kral Abdullah Üniversitesi Tanıtım Seminerleri 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Kızıldeniz kıyısında modern bir uluslararası kampüs, kaliteli eğitim kadrosu, eşi benzeri olmayan çağdaş laboratuvarlar ve imkanlarıyla bilim, teknoloji ve mühendislik öğrencileri için tam burslar sağlayacak olan Kral Abdullah Üniversitesi Tanıtım Seminerleri 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Suudi Arabistan’da bulunan ve dünyanın en büyük süper bilgisayarlarına ev sahipliği yapan King Abdullah University of Science and Technology (KAUST), dünya genelindeki birçok araştırmacıyı da kendisine çekiyor.
Kral Abdullah’ın 10 milyar dolar bağışta bulunduğu üniversite, araştırma çalışmaları için neredeyse sınırsız bir fonlama sistemi hayata geçirilmiş.

Üniaktivite tarafından 24-27 Şubat tarihlerinde, 4 farklı üniversitede organize edilen seminerlerde üniversite ile ilgili bilgi alabilir, burs imkanlarına başvurabilirsiniz.

Sağlanacak imkanlar özetle şöyle:
* Türkiye’de kalan eğitiminizi tamamlamak için tam burs ve avantajlar
* Bütün dünyada insanların yaşamında fark yaratan, alanındaki en iyi üniversitelerle işbirliği içinde olan Master ve Araştırma programlarına devam etmek için tam burs
* İster akademik dünyada ister sektörde bilim ve teknoloji alanında herkesi imrendirecek bir kariyer.

Konuşmacı
Nevenka Grceva
Institute of International Education (IIE), European Office

Seminer Programı
24 Şubat 2009 Salı, 13:00
Boğaziçi Üniversitesi
Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu

25 Şubat 2009 Çarşamba, 12:00
İstanbul Teknik Üniversitesi
Ayazağa Kampüsü KSB Oditoryum

26 Şubat 2009 Perşembe, 13:00
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
ODTÜ KKM A Salonu

27 Şubat 2009 Cuma, 12:30
Bilkent Üniversitesi
Mithat Çoruh Amfisi

İletişim
www.kaust.edu.sa
kaust@iie.eu

Yorum yapın