Microsoft Word de Farklı Sayfa Numaralama Nasıl Yapılır?

1. Word Dosyalarımızda Farklı Sayfa Numaralamayı Nasıl Yaparız?

Her çalışmada olduğu gibi öncelikle bir kapağa ihtiyacımız var. Kapak yazılarını yazdıktan sonra, sayfanın en sonuna geliyoruz. Ekle’den Kesme’yi tıklıyoruz.

Image

Karşımıza çıkan seçeneklerden Sonraki Sayfa’yı işaretleyip Tamam’a basıyoruz. Bize hemen yeni bir sayfa açılıyor. Sonra (örn. Önsöz) sayfasını yazıyoruz. Son satırdan sonra yeni bir numaralandırmaya geçmek için tekrar kesme uyguluyoruz. Çalışmamızı bitirdikten sonra veya kesme işlemlerini bitirdikten sonra her farklı numaralandırma uygulanacak sayfaya gelip Ekle, Sayfa Numaraları’nı tıklıyoruz. Burada gerekli tercihi yaptıktan sonra Biçim’i tıklıyoruz burada da resimde görüldüğü gibi tercihleri yapıyoruz.

Image

Her farklı numaralandırılacak bölüme aynısını uyguluyoruz. Bu kadar kolay. Aynı zamanda her bölümde yeniden başlayan dipnot numarası da verebilirsiniz.

2. Dikkat Edilecek Hususlar!

.1. Kesme’nin Uygulanması

1. Farklı numaralama yapabilmek için Ekle, Kesme kullanılır. 2. Kesme’yi tıklamadan önce muhakkak sayfanın son satırının sonunda olmalısınız. 3. Kesme’de muhakkak Sonraki Sayfa işaretlenerek tamama basılmalıdır.

2.2. Sayfa Numaralarının Verilmesi 1. Ekle, Sayfa Numaraları kısmında Biçim’e girilir. 2. Burası önemli, bu kısımda sayfa numarasının önceki bölümden devam etmesini veya yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için devam etmesi gerekiyorsa “Önceki bölümden devam et” işaretlenmeli, yeniden başlaması gerekiyorsa “Başlangıç” işaretlenmelidir. 3. Yine Biçim kısmında numaralandırma sisteminin nasıl olacağını da belirleyebilirsiniz (1,2,3; I,II,III; a,b,c, gibi). Gördüğünüz gibi son derece basit.

Yorum yapın

Microsoft Word de Farklı Sayfa Numaralama Nasıl Yapılır?” üzerine 7 yorum

  1. yanlış sayfaya kesme uyguladım nasıl geri alabilirim? Acil cevap gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  2. googleyı actıgımda google yerıne baska bı sıte gelıyoo onuda ınternet seceneklerıne tıkladıgımda farklı bı sıte kaydolmus google yazamıyorum nasıl yapıcam yardım edın llutfen…..!!

  3. ya ben sizden googleyi int net actımızda başkangıc sayfası olmasını istiyom nolur cevap verin