Microsoft Word de İçindekiler Sayfası Nasıl Yapılır?

Microsoft Word’ de  “İçindekiler Sayfası” nasıl oluşturulur?

İçindekiler Sayfasını oluşturacağımız sayfaya gidiyoruz. Resimde de görüldüğü gibi Ekle, Başvuru, Dizin ve Tablolar ikonununa tıklıyoruz.

Image

Daha sonra açılan pencerede aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilk olarak İçindekiler Tablosu’na daha sonra da Seçenekler’e giriyoruz.

Image

Seçenekler kısmında İçindekiler Tablosu’nda başlıkların hangi düzeyde sıralanacaklarını belirtiriz. Ekstradan herhangi bir başlık eklemediyseniz burada oynama yapmaya gerek yoktur. Ancak düzeyleri değiştirmek veya eklediğiniz yeni başlıklara da bir düzey vermek isterseniz hangi düzeyde başlayacaklarını karşısındaki kutucuğa yazıp Tamam’a basın. İçindekiler Tablosu menüsüne döndükten sonra tekrar Tamam’a basın. İçindekiler Tablosu oluşturulacaktır.

Image

İçindekiler sayfasını oluşturduktan sonra güncelleme yapmanız gerekiyorsa yapmanız gereken tek şey yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi içindekiler tablosunun üzerine gelip sağ tuşa tıklayıp “Alanı Güncelleştir” butonuna basmanız.

Açılan menüde şayet sadece sayfa numaralarını güncellemek istiyorsak (Alttaki resimde 1. şık) “Yalnızca Sayfa Numaralarını Güncelleştir”i işaretlememiz gerekiyor. Yok eğer tüm İçindekiler Tablosunu güncellemek istiyorsak da (Alttaki resimde 2. şık) “Tüm Tabloyu Güncelleştir”i işaretlememiz gerekiyor. Sonra da Tamam’a basıyoruz. Artık İçindekiler Tablomuz hazır.

Image

Yorum yapın

Microsoft Word de İçindekiler Sayfası Nasıl Yapılır?” üzerine 17 yorum

 1. güzelmiş ama çok klasik ya daha canlı bişilerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 2. Açıklamaları dikkatle okursan olduğunu görürsün arkadaşım. Bunu hazırlayan arkadaşa:
  bilgi paylaşımınız için ayrıca teşekkür ederim.

 3. bunları yapmak için başlıkları duzenleyip hespsıne numara veya harflendirmeniz gerekiyor…

 4. herşeyi yapmadna önce tüm sayafalara kademe vermeniz gerekio 1.başlık 2.başlık vs vs

 5. YA BEN BECEREMEDİM!!!!!
  NEDEN OLMUYO HİÇ BİR METNE RASTLANMADI DEYİP DURUYO!!! YARDIMMM

 6. güzel olmuş hemsi bu kadarsa sorun yok iyi olmuş ben çook beyendim. sağol ya çok makbule ğeçti

 7. “Açılan menüde şayet sadece sayfa numaralarını güncellemek istiyorsak (Alttaki resimde 1. şık) “Yalnızca Sayfa Numaralarını Güncelleştir”i işaretlememiz gerekiyor. Yok eğer tüm İçindekiler Tablosunu güncellemek istiyorsak da (Alttaki resimde 2. şık) “Tüm Tabloyu Güncelleştir”i işaretlememiz gerekiyor. Sonra da Tamam’a basıyoruz. Artık İçindekiler Tablomuz hazır.

  eğer alanı güncelle diyince öle bişi sormuyorsa ?? ben sadece sayfa nolarını gncellemek istiom