Herhangi Bir Siteye Giriş Nasıl Engellenir

Bir siteye girmeyi engellemek istiyorsak bunu web tarayıcımızla kolayca  yapabiliriz.Örnek vericek olursak, kardeşim ben bilgisayar  başında değilken olur olmaz sitelere giriyor.Bu sitelerden bilgisayarıma virüs giriyordu.Uygunsuz sitelere girmeside cabası..Bunu İnternet Explorer‘dan Yasak Siteler bölümünden halledebiliyordum.Fakat benim bu siteyi engelleyebildiğim gibi kardeşimde engellemeyi kolaylıkla kaldırabiliyordu.

Ancak anlatacağım yolla kardeşimin haberi olmadan o siteye girişi engelledim..Program kullanmıyoruz ve bilgisayarınıza zarar gelebilecek, internet ayarlarınızı bozacak hiçbir tehdit yok.

Öncelikle başlat>çalıştır’ı açıyoruz.Sonra C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ dizinine giriyoruz.Host adında bir dosya olucak ve onu Not Defteri‘yle açıyoruz.En son satıra inip (yani en alta inin..) 127.0.0.1 yazıp bir boşluk bırakıp yanında eklemek istediğimiz sitenin adresini yazıyoruz.Daha sonra sol en üstteki Dosya seçeneğine tılayıp Kaydet‘e basıp çıkıyoruz.(CTRL+S kombinasyonunuda uygulayabiliriz)Böylece yaptığımız değişikleri kaydediyoruz.

Şimdi yeni bir internet sayfası açıp az önce kaydettiğiniz siteye girmeye çalıştığınızda giremeyeceğinizi farkedin. 🙂

Forumdaki konu başlığına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Herhangi Bir Siteye Giriş Nasıl Engellenir” üzerine 131 yorum

  1. LAAAAA BİRDE RESİM GÖSTERSENİZ YAW ŞİMDİ ADRES DERKEN SİTENİN ADREİSMİ OYUNUN ADRESİMİ ANLAMADIM ZATEN SİTENİN SİTENİNKİNİDE YAPSAMDA OLMUYO OF YAA!!

  2. wallaha oldu hakkattenm muthış artık hastanedeki kimse faceye girmicek hahaha 🙂

  3. ya yapıyorum yalnız kaydet deyınce farklı kaydet cıkıyo bide bunu yapmaya izniniz yok dıyo napıcam arkadaslar yardım edın lutfen

  4. neden olmuyor ya deli olucam yanlışlıkla sildim not defterindeki o yazıyı şimdi hep boş cıkıyor.

  5. bu yoldan not defterine girdigimde boş cıkıyor not defteri nasıl yapıcam ..

  6. kardeş ne olur bide e okul icin yap e okula grio yaptım ama sonuc bişey fark etmedi