Tapu Randevu Alma

Yurt genelindeki tüm tapu kayıtları sayısal ortama aktarıldı. Tapu işlemleri için randevu almak artık çok kolay. Merkezi veritabanına aktarılan kayıtlar ile tüm Tapu Müdürlüklerimizde TAKBİS ortamında online hizmet verilmeye başlandı. Böylece Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’nin (TAKBİS) tapu ayağı tamamlanmış oldu. Türkiye genelindeki 957 Tapu Müdürlüğü de tapu tescil verileri veri mühendisliği çalışmaları tamamlanarak, müdürlük yazılım kurulumları gerçekleştirilip TAKBİS işletimine alınmıştır. Tapu online randevu için şu sayfayı ziyaret etmelisiniz. http://onlinerandevu.tkgm.gov.tr/

Bu sayfadan itibaren adım adım yapacağınız işlemlerle randevu sistemimizi kullanarak belirli bir gün ve saat aralığı için randevu alabilirsiniz.

Almış olduğunuz randevuları sorgulayabilir ya da iptal edebilirsiniz.

Tüm uyarıları dikkatle okumanızı ve randevu işlemlerinizi bunlara göre devam ettirmenizi önemle rica ederiz.

Randevular seçilecek tarihte, uygun bir saat aralığında, TC Kimlik ve Tapu Senet Bilgilerine göre müdürlük kontenjanına göre alınabilir.

takbis

TC Kimlik ve Tapu Senet bilgileri uyumu kontrol edilmekte ve eşleme durumunda randevu verilmektedir. Bu eşleştirme T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bilgisayar sistemi üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle randevu alma işlemi sırasında Nüfus Cüzdanı ve Tapu Senedi belgeniz yanınızda olmalıdır.

Randevu aldığınız saat aralığından 15 dakika öncesinde başvuru yapmanız gerekmektedir. gerekmektedir. Gecikme 15 dakikayı geçerse, randevunuz iptal edilecektir.

Ayrıca;

1 yıl içinde aynı TC Kimlik ve Tapu Senedi için alınan randevu 3 kere gerçekleşmez ise 1 yıl içinde yeni bir randevu verilememektedir.

Gerçek veya tüzel kişiler aynı gün için tek bir randevu alabilir.

Bu kısıtlar rezervasyon sisteminin amaç dışı kötü kullanımını engellemek ve amaç dışı kullanımlar nedeni ile oluşabilecek rezervasyon kapasite ve hizmet problemlerinin önüne geçme amaçlıdır.

Bir TC Kimlik ve Tapu Senedi için alınan randevu başka bir TC Kimlik ve Tapu Senedi ile değiştirilememektedir.

Yorum yapın

Tapu Randevu Alma” üzerine 2 yorum