Sun Storage 7000-İlk açık depolama çözümü

Farklı sektörlerden her ölçekte kurum, bugünün hızlı veri artışı ve depolama yönetiminin karmaşıklığı ile baş edebilmek için büyük mücadele veriyor. Kurumlar operasyonlarını basitleştirmek, performanslarını artırmak, enerji tüketimini ve kaplanan alanı azaltmak, daha ekonomik, yatırım geri dönüşü daha hızlı ve yönetimi kolay depolama sistemleri ile kendilerini geleceğe taşımak için yeni yollar arıyorlar. Yüksek fiyatlı ve kurulumu uzun süren geleneksel depolama ürünleri, günümüzün karmaşık ağ tabanlı depolama ihtiyaçlarını çözmede yetersiz kalıyor.

Sun Microsystems, Sun Storage™ 7000 serisi adı altında (kod adı: Amber Road) dünyanın ilk açık depolama sistemlerini pazara sundu. Sektör standardı bileşenler ve Sun’ın açık kaynak yazılımına dayanan bu yeni depolama ailesi, rakip depolama sistemlerine oranla çığır açan analitik yetenekler, 4 kata kadar performans artışı, 4 kat daha az enerji tüketimi, sadece 5 dakikada kurulum ve yüzde 75’lere varan maliyet tasarrufu sunuyor.

Dünyanın ilk açık depolama ürünleri olan Sun Storage 7000 ürün ailesi kapsamında ilk etapta
3 adet depolama sistemi pazara sunuldu. Bu sistemler:

Sun Storage 7110: İki terabayt depolama ile ultra kompakt model.
Sun Storage 7210: 48 terabayta kadar depolama kapasitesi sunan orta seviye depolama sistemi. (yazmaya optimize edilmiş solid state disk desteği ile konfigure edilebilir)
Sun Storage 7410: Yarım petabayta kadar veriyi destekleyebilen yüksek konfigüre edilebilirliğe sahip depolama sistemi. (okumaya ve yazmaya optimize edilmiş solid state disk destekleri, geniş işlemci ve hafıza kapasitesi ile konfigure edilebilir)

Sun Microsystems Sistem Grubu Başkan Yardımcısı John Fowler, “Bu yeni sistemler, bilgiyi depolama ve bilgiye erişim biçimini radikal biçimde kolaylaştırıyor ve kurumlara yüzde 75’lere varan maliyet tasarrufu sağlıyor. Bu, depolama alanında yıllardır gerçekleşen en büyük adım. Yeni Sun Storage 7000 ailesi kurumların en önemli kaynağı olan ve hızla büyüyen veriyi depolama ve yönetme biçimini sonsuza kadar değiştirecek” dedi.

Sun Storage 7000 depolama ailesi, bir depolama sisteminin kolay analizini ve optimizasyonunu sağlayan sektörün en kapsamlı kendi kendini tamir edebilen yönetim ağını sunuyor. Kurumların işlerini olumsuz yönde etkilemeden önce sorunları teşhis etmelerini ve çözmelerini sağlıyor. Sun’ın Açık Depolama portföyü içinde duyurduğu ilk üç sistem, Solaris™, Windows ve diğer işletim sistemleri için destek, standart yüksek hızda bilgiişlem ve teyp bağlantısı ve FISHworks

Projesi (Fully Integrated Software and Hardware)’nden gelen güçlü analitik araçlarını kapsayan sektörün en kapsamlı yönetim yazılımından oluşan tam entegre bir yazılım çözümü içeriyor. Geleneksel yazılım lisansları karşısında önemli maliyet avantajı sunan bu çözüm, her bir depolama özelliği için ayrı ödeme trendini yıkıyor.

Sun ayrıca yeni “Open Storage Partner Specialty Program” adlı yeni programını ve kurumların açık depolama teknolojilerinden rahatlıkla faydalanmalarına olanak tanıyan profesyonel hizmetlerini de duyurdu. Profesyonel hizmetler; Sun Storage 7000 ürün ailesi için kurulum, birleşik depolama veri geçiş, destek, sistem yönetimi ve değer biçme hizmetlerini kapsıyor.

Yorum yapın