Çok fazla blog var hangisini nasıl takip ederim?

Merhaba arkadaşlar,

Başlıktada belirttiğim gibi Sayıları girederek artan bir blog yarışı var. Gerçekten güzel çalışmalar özgün içerikler yararlı bilgiler. Bu bloglarda konular güncelleniyor, Değişiyor, hatta pdf dergi sitesinde dahi yeni konular ekleniyor. Tüm bu değişimleri takip edebilmek için bütün sitelere tek tek girmek mi gerekiyor? RSS diye bir ifade hepinizin gözüne takılmıştır. Gelin bunu nasıl kullandığımı anlatayım…

Pdfdergi konularını takip ettiğim sayfalardan birisi bu sitenin RSS desteği olması sebebiyle ben takip etmek istediğim konulardaki Rss simgesini tıklayarak abone olmaktayım.Simge tıklandıktan sonra abone olmak için bir sayfa açılır.

Rss SimgesiRss Abone ol sayfası

İnternet tarayıcı olarakta firefox kullanıyorum. Sevdiğim özelliklerden biriside sık kullanılan çubuğu şekilde göreceğiniz üzere RSS diye bir klasör oluşturdum.

Firefox sıkkullanılan çubuğunda klasör

Bunun içinde de takip etmek istediğim RSS adreslerine abone olmuşum.Bu sayede sitelere giriş yapmadan sadece konulara gözatabiliyorum. Doğrudan ilgilendiğim konuyu tıklayarak açılmasını sağlayabiliyorum.

Rss Kullanım görünümü

Bana kullanımı kolay gelen bu yapıyı size aktarmak istedim. Eğer bunu internet tarayıcı dışında yapmak isteseniz. Yazılım olarak Rssowl programını inceleyebilirsiniz (sadece açıldığı klasörde çalıştığından taşınabilir) . RSS kullanımı gazete ve dergilerde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yorum yapın