Türk yapımı Crysis oyununun hikayesi

Türk kardeşlerin ‘Crysis’ adlı oyunu bir haftada 3 bin satınca Hollywood senaryonun peşine düştü. Giresunlu Yerli ailesinin Almanya doğumlu 3 çocuğunun yaptığı bilgisayar oyunu Crysis, Türkiye’de bir haftada 3 bin adet sattı. Oyunun dağıtım hakkını EA aldı, Hollywood senaryonun peşine düştü.. Hayallerini bilgisayar oyunları tasarımıyla gerçekleştiren Almanya doğumlu 3 Türk kardeşin Türkçe ilk oyunu Crysis kapışıldı.

Türk yapımı Crysis oyununun hikayesi
Türk adını oyun dünyasına yazan Cevat, Avni ve Faruk Yerli adlı üç kardeş, 2007 yılının tüm dünyadaki oyun tutkunlarınca merakla beklenen bilgisayar oyunu Crysis’in de yapımcısı. Cevat Yerli, dünyanın en saygın ve aranan oyun geliştiricilerinden biri ve pek çok teknoloji firmasının fikir danıştığı önemli bir isim. Cevat Yerli’nin hayatı, henüz 10 yaşlarında bir çocukken hediye edilen bir Commodore 64 ile değişiyor. Üç kardeşin bilgisayar oyunu tutkusuyla başlayan hikayesi, bugün dünya oyun pazarında adeta bir efsane. Bu üç kardeş, 1999′da bir gecede Crytek adlı şirketi kuruyor. Cevat Yerli bugün bu şirketin yöneticisi ve baş tasarımcısı. Faruk Yerli, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Avni Yerli de Operasyon ve Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı.

Şu anda oyun tanıtımı için dünya turuna çıkan Yerli Kardeşler geçtiğimiz hafta Türkiye’ye gelmişti. FarCry oyunu ile tanınan kardeşler 1 milyon adetten fazla satınca dikkatleri üzerine çekti. Crytek özellikle kendi geliştirdikleri teknoloji ve arkalarında hiçbir sermaye grubu veya ortağı olmadan elde ettiği başarı ile tanınıyor.

SAVAŞ VE DAYANIŞMA

Yıl 2020. Dünyaya devasa bir meteor düşüyor. Meteorun düşmesi haberi her tarafa yayılıyor. İlk önce Kuzey Kore hükümeti meteorun düştüğü adayı abluka altına alıyor ve adanın tüm girişlerini kapatarak meteor ile ilgili çalışmalarını sürdürmeye başlıyor. Çünkü bu meteorun sıradan bir taş parçası olmaması ve gizemli bir şeylerin olması Kuzey Koreli bilimadamlarını şaşırtıyor. ABD hükümeti de bu meteoru araştırmak için adaya özel bir tim gönderiyor. Özel tim adaya vardığında karşılarında Kuzey Kore ordusunu görünce savaş başlıyor. Ancak meteordaki gizem gün ışığına çıkıyor ve meteor beklenmedik bir şekilde patlıyor.

Tüm ada buz kesiliyor. Bundan sonra Kuzey Koreli ve ABD’li askerler ölüm kalım mücadelesi veriyor. Kurtulmaları için işbirliği yapmalılar. İşte bu şekilde müthiş macera başlıyor. Crytek ortaklarından Avni Yerli şunları söylüyor: “Crysis’in Türkçe versiyonunu duyurmaktan gerçekten büyük gurur duyuyoruz. Bu oyunun Türkiye’deki başarısı ve oradaki oyun sektörünün gelişmesi bizim için en büyük önceliklerden biri.

Yazının orjinali ve devamı burada

Not: Yazılım korsanlığı yasadışıdır, biz sadece yasal programların linklerini paylaşıyoruz. Eğer Crysis oyunu için (Türkçe yada ingilizce) crack, serial code, registration code, serial number, key generator, password yada başka bir yasa dışı çözüm arıyorsanız burada bulamayacaksınız. Lütfen yorumlarınızda seri no, seri numarası vb illegal çözümler istemeyiniz yada paylaşmayınız. Yorumlarınızda hata mesajlarını, hata iletilerini, kullanım sorunlarını paylaşabilir, yada fikrinizi söyleyebilirsiniz.

Yorum yapın

Türk yapımı Crysis oyununun hikayesi” üzerine 7 yorum

  1. 3 kardeşi gerçekten tebrik ediyorum. oyunu oynadıktan sonra bir arkadaş bu oyun türk yapımı diğince inanmamıştım. şimdi de gururdan göğsüm kabardı… ben şöyle bir oyun yapılması fikrindeyim, aynı call of duty gibi ama türk askerisin, birinci dünya savaşında savaşıyon(bölüm yüklenirken olaylarda video şeklinde geçiyor), sonra kurtuluş savaşındada savaşıyon… şuan da çoğu gencimiz kendi milli tarihimizi bilmiyor. bu oyun yapılırsa bu genclere millli duygular aşılanır, bu toprakların nasıl fedakarlıklarla kazanıldığını öğrenmekle beraber kendi tarihimizi aşılarız…

  2. selam crysis 2 cıkmadıkı 3 cıktı herkes tarafından crysis warhead 2 zannedıldı aslında ole degıl crysis warhead ek paket gıbı bırsey crysis ın aynı anda konustukları arkadsaın oyunu yanı 2 daha cıkmadı 3 cıksın

  3. arkadaşlar crysis 3 çıktımı 4 gözle bekliyorum da çıkınca haber veriniz lütfen.. crysis ‘i türklerin yaptığına çok şaşırdım ama doğruymuş güzelin ötesi çok manyak, süper, yerli ailesinin 3 alman cocuğunun ellerine sağlık, teşekkür ederim

  4. Ya bu oyun Türk yapımımıydı gerçekten? Türkler olarak böyle bi oyun yaptığımıza inanamıyorum ve Yerli kardeşlere başarılar diliyorum.