Bilgisayarım yavaş çalışıyor diyorsanız

Yetersiz disk alanı, bilgisayarım çok yavaşladı, bilgisayar nasıl hızlandırılır, diskimde yer kalmadı, internette gezdiğim sayfaları nasıl silerim, kayıt defteri şişti, program ekle/kaldır dan kalkmayan programlar ve benzeri sorularınız/şikayetleriniz varsa CCleaner toplu temizlik aracını  kullanma zamanınız gelmiştir.

Şahsen ben çok seviyorum bu programı. Çünkü sabit diskimin içinde bir sürü gereksiz dosya birikiyor ve bunları tek tek elle silmek zamanımı alıyor. Ama CCleaner ile tek tuşla güçlü bir temizlik yapabiliyorum. Tavsiye ederim. Üstelik Türkçe dil seçeneği de var. Üctelik CCleaner yeni versiyonu indirilmeye hazır.

Öncelikle CCleaner programını buradan indirelim ve bilgisayarımıza kuralım. Masaüstündeki CCleaner ikonunu çift tıkladığımızda Windows sekmesi seçili geliyor, sekme altındaki işaretli olan her öğe temizlenecek. Tecrübeli kullanıcılar istediği gibi işaretleme yapabilir, tecrübesizlerin ise seçenekleri olduğu gibi bırakmalarını tavsiye ediyorum. Sağ alttaki temizliğe başla düğmesine basalım. Sizden onay isteyecektir. Bu uyarıyı tekrar gösterme seçeneğini seçersek gereksiz uyarıyla bir daha karşılaşmayz. Temizlik işlemi bilgisayarınızın hızına ve temizliğin miktarına göre bir kaç dakika alabilir. Bitince bir özet göreceksiniz.

cleaner1

Şimdi uygulamalar sekmesine tıklıyoruz ve Temizliğe Başla diyoruz. Bitince yine özet verecek.

Sol menüden Kayıt Defterine tıklıyoruz. Bu bölümde kayıt defterindeki sorunlar gideriliyor. Vakit kaybetmeden Sorunlar için tara düğmesine basıyoruz. Kısa sürede sorunlarımız bulunuyor ve Seçili sorunları çöz düğmesine basıyoruz. Basar basmaz Kayıt Defterinde yapılan değişiklikler yedeklensin mi diye soruyor bizde evet diyoruz ve verdiği dosya ismiyle bir yerlere kayıt ediyoruz. Sorun çıkarsa bu dosyaya çift tıklayarak sildiğimiz değerleri kayıt defterine tekrar yükleyebileceğiz, ben bu zamana kadar sorun yaşamadım.

cleaner2

Kayıt işlemi bitince Seçili tüm sorunları çöz düğmesine basıyoruz ve tekrar uyarıyor evet diyoruz ve tüm sorunlarımız çözülüyor. Sonra kapat diyerek pencereyi ve sonra da programı kapatıyoruz bu kadar umarım faydalı olmuşumdur.

CCleaner toplu bir temizlik aracı. Yetersiz disk alanı, bilgisayarım çok yavaşladı, bilgisayar nasıl hızlandırılır, diskimde yer kalmadı, gezdiğim sayfaları nasıl silerim, kayıt defteri şişti, program ekle/kaldır dan kalkmayan programlar ve benzeri sorularınız/şikayetleriniz varsa bu programı kullanma zamanınız gelmiştir.

Yorum yapın

Bilgisayarım yavaş çalışıyor diyorsanız” üzerine 58 yorum

  1. arkadaşlar ben ccleaner yüzünden oyun indiremiyorum indiriyorum bilgisayarı kapatıp açınca siliniyo of