Microsoft Office 2010 Test Sürümü

Microsoft, verimlilik yazılım seti Microsoft Office 2010’un Beta sürümünü 18 Kasım itibarıyla kullanıcıların ilgisine sundu. Microsoft Office 2010 Beta sürümünü milyonlarca kullanıcının test etmesi bekleniyor. Verimlilik yazılımları setinin piyasaya çıkmadan önceki nihai sürümünün önümüzdeki yılın ilk yarısında kullanıcılara ulaştırılması hedefleniyor.

Bu arada Microsoft Office 2010 ile birlikte SharePoint Server 2010, Visio 2010, Project 2010, Microsoft Office Mobile 2010 ve Office Web Apps (Office web uygulamaları) beta sürümlerinin de kullanıma hazır olduğu bildirildi.

Microsoft Office 2010 yazılımları, gelişmiş teknolojisi ve yenilikçi özellikleri ile bireylere PC, mobil ve İnternet platformlarında kesintisiz ve Office 2007 sürümünden tanıdığımız arayüz sayesinde daha etkin çalışma olanağı sunacak. Beta sürümler www.microsoft.com/2010 web adresinden indirilebilecek.

Microsoft Office Sistemleri Pazarlama Müdürü Aygen Onar Uluer Microsoft 2010 Beta hakkında şunları söyledi:
”Microsoft Office 2010 ve SharePoint 2010’un beta sürümleri yenilikçi özellikleri ve gelişmiş teknolojileri ile bugün itibarıyla milyonlarca kullanıcının hizmetine sunuluyor. Özellikle Office’in bu yeni sürümünün, kullanıcılar açısından önemli bir kilometre taşı niteliğinde olduğuna inanıyoruz. Office 2010, PC, telefon ve web üzerinde en iyi verimlilik deneyimini sunmak için geliştirildi. Hem kurumların hem de bireylerin hayatını kolaylaştıran çok sayıda bilindik özelliğinin yanı sıra Microsoft Office 2010, zengin işlevleri, uygulamalar arasındaki güçlü entegrasyonu, PC, mobil ve İnternet platformlarında benzer deneyim yaşatması ve dolayısıyla kullanılan cihazdan bağımsız olarak aynı tecrübeyi sağlamasıyla verimlilik yazılımlarında çarpıcı bir dönüşümü ifade ediyor. Office ve SharePoint entegrasyonu, Microsoft’un Yazılım artı Hizmetler vizyonunda yeni bir adım olduğu kadar Bulut Bilişim’e yapılan yatırımların da nitelikli bir sonucu olarak değer kazanıyor.”

PC, Telefon ve web bir arada
Office Web Apps ve Office Mobile 2010 ile Office kullanıcıları nerede olurlarsa olsunlar kesintisiz birlikte çalışma olanağına sahip.

Word, Excel, PowerPoint ve Onenote için yeni web tabanlı arayüzler sunan Office Web Apps, bir web tarayıcısı içerisinde belgeleri kolaylıkla değiştirme olanağı veriyor. Bu yeni uygulamalar ile birden çok kişi aynı tablo veya sunum üzerinde birlike web ortamında çalışabiliyor. Bugün 400 milyon kullanıcısı olan Live topluluğu üyeleri, Office Web uygulamalarına Windows Live SkyDrive ile ücretsiz bir şekilde erişebilecek. Kurumların ise bu uygulamayı sunmaları için Office lisansına sahip olmaları gerekiyor.

Dünya nüfusunun üçte ikisinin ayda en az bir kez çevrimiçi olduğu ve Türkiye’deki internet kullanımının yaygınlığı düşünülecek olursa, Microsoft Office’i tamamlayan Office Web Applications özellikle kullanıcıların her yerden donanım bağımsız bir şekilde iş uygulamalarına erişebilmesi için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Windows Mobile 6.5 cep telefonu sahipleri, Office Mobile 2010 betayı Windows Mobile Marketplace’den indirip kullanabiliyorlar. Office Mobile 2010 beta içinde Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve SharePoint Workspace Mobile 2010 yazılımları yer alıyor. Office Mobile 2010 uygulamaları, kullancıların mobil cihazlarından belge içeriklerini oluşturmalarını, düzenlemelerini, yorumlamalarını ve çeşitli ortamlara kaydetmelerini sağladığı gibi istedikleri formatı vermelerine de olanak tanıyor. Yeni SharePoint Workspace Mobile 2010 ile kullanıcılar kurumsal doküman yönetim sistemlerine cep telefonlarından da kolaylıkla erişip içerik oluşturabilecekler.

Hayallerini gerçekleştir
Microsoft Office 2010’un önemli sloganlarından biri de, “Fikirlerini, metin, video ve resimlerle hayata geçir” olacak. Fikirlerinizi istediğiniz an birkaç tıklamayla not edebilecek, hazır şablon belgeler üzerinden etkili görseller, video ve grafik düzenleme araçlarıyla, sunum için çok çarpıcı slayt geçişleri ve metin efektleri hazırlayarak kurumsal iletişiminizi güçlendirebileceksiniz.

Video ve resimleri düzenlemek için sunduğu araçların yanı sıra yayıncılık becerisi ile Microsoft PowerPoint 2010, kaliteli sunumlar gerçekleştirmenin yanı sıra fikirleri hayata geçirmenin de en önemli aracı olmaya hazırlanıyor. Bu özelliği sayesinde çok şık PowerPoint sunumları hazırlayabilir, kimseyi ofisinize çağırmadan veya siz oraya gitmeden, bu sunumlara yurt dışındaki ilgili kişilerin web tarayıcıları üzerinden erişmesini sağlayabilirsiniz.

Excel içindeki Sparklines özelliği ile kullanacağınız verileri zengin görsel şölenlere dönüştürmek ya da birkaç tuş hareketiyle verilerinizdeki gizli trendleri ortaya çıkarmak şimdi çok daha kolay.

Birlikte çalışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
Microsoft Office 2010 sayesinde insanların birlikte çalışması daha da kolaylaşıyor. Outlook 2010 içindeki gelişmiş e-posta ve takvim yönetim becerileri kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlarken, istenmeyen iletileri ve diğer bildirimleri kolayca önlemelerine de olanak tanıyor.

Yeni Outlook Social Connector, iş ve sosyal ağları buluşturuyor. Outlook içerisinde mesajlaştığınız kişilerin sosyal ağlardaki aktivitelerini bu özellik ile takip etmek mümkün. Önümüzdeki yıl itibarıyla bir iş amaçlı sanal ağ olan Linkedin, bu bağlantı yazılımını ilk kez kullanan kuruluşlardan biri olacak.

Office 2010, size herhangi bir belge üzerinde çalışırken tek tıklamayla aynı Office arayüzünü kullanarak telefon araması yapmanıza, e-posta iletisi hazırlamanıza veya anlık mesaj göndermenize izin veriyor.

Yorum yapın