Turkcell mobil internet kullanıcı sayısı iki yılda yüzde 59 arttı

Turkcell ayda tüm vergiler dahil 9,38 TL / 65 kontöre 100 MB mobil internet kullanımı sunuyor. Turkcell 21 Nisan tarihinden itibaren standart mobil internet tarifesinde faturalı hat kullanıcılarına yüzde 73’e varan indirimler yaparken, faturasız hat kullanıcılarına aynı fiyat aralığı içinde yüzde 17 daha fazla kullanım imkanı sunacak.

Turkcell’in, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, basın toplantısında yaptığı konuşmada, mobil internet kullanımında yapılan Özel İletişim Vergisi indirimi ile ilgili şunları söyledi: “Mobil internet üzerindeki Özel İletişim Vergisinin yüzde 25’ten yüzde 5’e çekilmesi bizim uzun süredir gerçekleşmesini arzu ettiğimiz ve mobil internet sektörünün önünü açacak önemli bir adım oldu. Turkcell olarak, yapılacak indirimi müşterilerimizin lehine kullanacağımızı söylemiştik ve bu sözümüzü tutuyoruz. ÖİV’de yapılan indirimle yetinmeyerek müşterilerimize standart tarife kullanımlarında %73’e varan ek indirim sunuyoruz. Yurtiçi standart mobil internet tarifesinde ise, faturalı hatlar için 1 MB kullanım 7.47 TL’den tüm vergiler dahil 1.99 TL’ye düşürürken, faturasız hatlarda 2 kontör karşılığı kullanılan 30 KB’ye yüzde 17 ek kullanım avantajı sağlanarak 35 KB’ye yükseltiyoruz.

Turkcell’de mobil internet kullanıcı sayısı iki yılda % 59 arttı
Son iki yılda mobil internet kullanıcı sayısını % 59 artırarak; 12 milyondan 2008 sonu itibarıyla 19.1 milyona çıkartmayı başardıklarını da belirten Develioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mobil internet kullanımında gözlemlediğimiz artış, mobil internetin Turkcell müşterileri için günlük yaşamın bir parçası olmaya doğru yol aldığını gösteriyor. Bu durum, tüketicilerin faydalı bilgilere zamanında ulaşmak için mobil cihazlara daha çok güvenmeye başladığını da gösteriyor. Müşterilerimizin en cazip fiyata Turkcell kalitesinden yararlanmaları için verdiğimiz sözü tutmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de yeniliklerimiz ve sürprizlerimiz olacak.

3G teknolojisi özellikle Turkcell abonelerinin mobil internet trafiğindeki hızlı gelişimi katlayarak artıracak
Lale Saral Develioğlu konuşmasının sonunda 3G teknolojisinin önümüzdeki dönemde uygulamaya girmesiyle birlikte özellikle Turkcell abonelerinin mobil internet kullanımındaki hızlı gelişimin katlanarak artmasını beklediklerini belirterek “Mobil dünyanın gelişimine, mobil cihazlardaki değişimin büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle Turkcell olarak, sadece hizmette değil, hizmetin gerçekleşmesini sağlayan cihaz tekliflerimizde de önemli adımlar attık. Turkcell müşterilerini sunduğumuz çok uygun cihaz teklifleriyle şimdiden 3G’ye hazırlıyoruz.” dedi.

3G’ nin hayatımıza girmesi ile birlikte bırakın 7.47TL nin pahalı gelmesini 1.99TL bile çok pahalı gelecektir. Sadece 1Mb için 1.99TL çok ama çok pahalı. Bir yandan 2Mbit bağlantınız olacak diğer yandan her megabyte için 2 lira ödeyeceksiniz. 3G ile birlikte eğer iyi bir performans yaşanırsa 1Megabyte lık bir data 5 saniyede inebilecek. yani 5 saniyede bir 2 lira ödeyeceksiniz. Tabi bir internet paketi almadıysanız. Yuuuuuhhh

Yorum yapın