Windows 7 güncelleştirmeler denetleniyor sorunu kesin çözüm

Geçtiğimiz günlerde satın aldığım Samsung SSD 750 EVO diskimi HP Probook 6560b bilgisayarıma takıp Windows 7 Professional 64 bit kurdum ve hemen güncelleştirmeleri alarak Windows 10’a upgrade yapmak istedim. Ancak Denetim Masasından Windows Update e girdikten sonra güncelleştirmeleri denetlediğimde “Windows 7 güncelleştirmeler denetleniyor” mesajı çok uzun bir süre bekleme yapınca var bunda bir iş dedim ve Google üzerinden kısa bir araştırma yaptım.

Yüzlerce çöp makalenin arasında doğru çözümü bulmak biraz zaman aldı ister istemez. Bu arada çözümle ilgili bir kaç youtube videosu izledim, bir kaç güncellemeyi elle yaptım ama maalesef kesin çözümü bulamadım.

Takılma belki servistendir diye düşünüp Denetim Masası Yönetimsel Araçlardan Servislere girerek Windows Update servisini durdurdum ve sonrasında C:\Windows\SoftwareDistribution klasör içeriğini silerek servisi tekrar başlattım ve yine güncelleştirmeyi denedim. Ancak her defasında “Windows 7 güncelleştirmeler denetleniyor” mesajı takılı kaldı bekledi.

windows-7-update-sorunu

Yine internette araştırma yaparken Windows Güncelleştirme Aracısı’nı en son sürüme güncelleştirmem gerektiğine dair bir yazı okudum. Güncelleştirme aracını microsoftun web sitesinden indirdim. Benim indirdiğim güncelleme Windows 7 64 Bit için Güncelleştirme Aracısı olanı idi. Siz kendi Windows sürümüne uygun Güncelleştirme aracını buradan indirebilirsiniz.

Yorum yapın