Hosting Çeşitleri

HOSTİNG ÇEŞİTLERİ:

· Co-location Hosting

Size ait olan sunucunun elektrik kesintisi olmayan, bağlantının kesilmediği ve soğutma hizmetinin verildiği özel odalarda tutulmasıdır. Bu merkezlere Network Operasyon Merkezleri denir. Bu odalar sunucunuzun yüksek hızda erişimini, güvenliğini ve teknik desteğini en iyi şekilde yapılandırdığı yerlerdir.

Donanımınızı ve diğer tüm ayrıntıları kontrol etmek sunucunuzun görevidir. Bu hostingden yaralanmak ise ayrı bir ücret vermeniz gerekmektedir. Bu hostinglerde erişim kontrol panelleri sayesinde olur.

· Virtual Hosting

Bünyesinde birçok sunucu oluşturabilen ve sunucuyu birçok bölümlere ayırmasına rağmen (alan, hafıza vs.) her bölümün bağımsız çalıştığı bir hostingdir. Kullanıcılara root erişim yetkileri verilmiş olmalıdır. Az sayoda kişinin kullanımına açılmalıdır. Bunun nedeni ise kullanıcın sunucu üzerinde fazla kontrol imkanı sağlamasıdır.

· Shared Hosting

En çok kullanıcı ile aynı sunucuyu kullanmaktır. Birçok kullanıcının da aynı sunucuyu kullanması demek sunucunun yüzlerce site barındırması demektir. Bu hostinglerin performansları düşüktür. Ama fiyatları da çok uygundur.

· Unix Hosting

PHP, CGI, PERL, FRONTPAGE, DREAMWEAVER, MySQL gibi uygulamaları destekler. PHP ile hızlı ve en uygun çalışmayı sağlar. Ücretsiz ve gelişmeye açık olan bu dil ve Unix hostingle kusursuz çalışmasıyla her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

· Windows Hosting

ACCESS, ASP, SQL gibi uygulamaları destekler. ASP ise Windows hostingle kusursuz çalışarak ve aklınıza gelebilecek etkileşimli ve dinamik her türlü uygulamayı yazmanıza imkan verir.

· Reseller Hosting

Kiralanan web alanını birçok sitede kullanmanıza olanak sağlayan bir hosting çeşididir. Size verilen ve birden fazla alan adı barındıran paketleri satmanız da mümkündür. Bu özelliğinden dolayı Bayi hosting de denilmektedir.

· Managed Server

Sizin dediacated serverinizin her türlü donanım sorunlarıyla firmanız tarafından üstlenilmesi olayıdır. Firmanız bu özelliğiyle sitenizde sizin istediğiniz en iyi çalışmaları yapar ve sorunlarınız için gerekli teknik desteği sağlar.

· Dedicated Server

Yüzlerce müşteri yerine tek bir müşteriye hizmet verilmesidir. Yani tüm site donanımınızı firmanın üstlenmesi anlamına gelir. Performansınızı ve bant genişliğinizi yüksek tutmak istiyorsanız bu hostingi seçmelisiniz. Kapladığınız alana göre fiyatlar belirlenir. Teknik destek ve istediğiniz hız için ülkemizi fiyat konusundaki kararınız için yurt dışını tavsiye ediyoruz.

· Ücretsiz Hosting Siteleri

Kısa bir tanıtım için uygun bir alternatif seçeneği. Bu ücretsiz siteleri kullandığınız zaman da hostig siteleri size zorunlu ilanlar yerleştirdiğini hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

· Ücretli Hosting

E-ticaret siteleri oluşturmak isteyenlerin seçimidir. Dinamik internet sayfalarınında oluşturulmasını sağlıyor. Onlarca e-posta adreslerine sahip oluyorsunuz. Bu da şirketinizin hakkında en kapsamlı bilgiyi kullanıcılarla paylaşmanıza yarar sağlıyor.

· Şirket Bünyesinde Hosting

En yüksek maliyetli seçenek sitenizi şirketinize kuracağınız sunuculara bağlamak. Yüksek veri trafiğine sahipseniz bunu öneririz. Bunun içinde tek şart bilişim alt yapısına sahip bir şirketle çalışmak.

pdfdergi her gün 10.000′ e yakın ziyaretçi alıyor ve hergün yaklaşık 15.000 sayfa görüntüleme yapıyor. Aylık kullanılan bant genişliği ise 250GB civarında. pdfdergi hosting hizmetini BlueHost‘ dan alıyor. BlueHost gerçekten “on numara” iş yapıyor. 24 saat online destek, ücretsiz alan adı, sınırsız domain, alt domain, sınırsız bandwith, fantastico, cpanel ve daha fazlası. Ve bence en önemlisi BlueHost mühendisleri sistemlerini çok iyi optimize ediyorlar. Böylece en üst düzeyde hizmet alıyorsunuz.

Yorum yapın