Brocade Host Bus Adaptörleri VMware ESX sertifikasını aldı

SAN JOSE, Kaliforniya —X Ekim 2008 — Brocade® (Nasdaq: BRCD) bugün Brocade 415/425 ve 815/825 Ana Veriyolu Adaptörlerinin (HBA- Host Bus Adapters) VMware ESX sertifikasını aldıklarını duyurdu. Brocade 415/425/815/825 HBA’lerde bulunan 4Gb/8Gb Fibre Kanal yığıt sürücüleri (Fiber Channel Driver stack) ve 8Gb teknolojili ASIC, VMware I/O Vendor programından (IOVP) geçererek onaylandılar, böylece Brocade cihaz sürücülerini VMware’in kendi ürün surumlerinden bağımsız olarak gelistirip kullanima sunacagini duyurdu.

Brocade’in 415/815 (tek çıkışlı) ve 425/825 (çift çıkışlı) Fibre Kanal HBA’leri, benzersiz bir performans ile, sunucudan depolama birimlerine kadar uçtan-uça bir veri merkezi ağı sağlamaktadır. Brocade sunucu bağlanti çözümlerini de içeren Brocade Data Center Fabric (Veri Merkezi Network) mimarisi, kullanıcılarin en yuksek performans ile, esnek ve yatırımlarini koruyarak veri merkezin altyapılarını değiştirebilmesini sağlamaktadır.

VMware altyapı saglayicilari iliskilerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Shekar Ayyar, bu konuda şunları söylüyor: “Kullanıcılar donanımlarini biraraya toplamak, daha fazla uygulama cozumu bulmak ve maliyeti azaltmakta yardımcı olan, VMware sanallaştırma ile çalışabilen güvenilir depolama birimleri anahtarlama çözümleri istiyorlar, o bakımdan HBA’lerin sertifika alması önemli.” Sözlerini şöyle sürdürüyor: “Brocade Fibre Kanal HBA’ler uçtan-uça SAN yönetimi sunarak, VMware platformunun vazgecilmez bir parcasi olmaktadir. Brocade’in HBA’leri, N_Port ID sanallaştırması içeren VMware ESX’in kapasiteleriyle birlikte, sanal makineler için Servis Kalitesi (QoS- Quality of Service) gibi ileri Fibre Kanal network hizmetleri sunmaktadir.”

Brocade HBA’ler dünyada var olan SAN anahtararının 80%‘den fazlası ile uyumlu calismaktadir ve Brocade Ileri Network Hizmetlerini (Brocade Advanced Fabric Services) kullanarak zengin özellikli Fibre Kanal bağlanabilirliği sunmaktadır.

Kullanıcılarin yaralanacagi faydalar arasinda asagidakiler sayilabilir:

+ VMware’in yüksek işlem performansı sunucudaki I/O tıkanıklıklarıni ana veriyolunda (host uzerinde) yok ederken ayni zamanda is-kritik ve I/O yoğun uygulamalarin sanallastirilmasina imkan sağlamaktadır
+ HBA’nin sanal çıkışında ki garanti altina alinmis Servis Kalitesi (QoS), ayri ayri sanal makinelere özel Hizmet Seviye Anlaşmalarini da (SLA- Service Level Agreements) destekler. Ayrıca hizmet seviyelerini etkilemeden, sanal makinalarin farkli iş yüklerinde calismasindan etkilenmez ve değişen I/O koşullara rağmen tek bir VMware ESX sunucunun üzerinden yürütmeye imkan verir.

Brocade Sunucu Bağlanabilirliği Departmanın Müdürü Harry Petty, “Brocade HBA’lerin VMware ortamında sertifikalanmasi, sanallaştırılmış veri merkezleri için bağlanabilirlik çözümleri bulmak için sürekli gösterdiğimiz çabayı kanıtlıyor” diye konuştu. “Sunucu bağlanabilirlik ürünleri, hem paylaşılan depolama altyapısınında başarılı ve kullanışlı sanallaştırılmış bir uygulama, hem de uçtan-uça veri merkezi network çözümleri için çok önemli.”

Yorum yapın