ie6 kullanıcısı internetim hızlansın diyorsan ie7 kullanmaya başla

Aslında başlık tam olarak bu olmamalı. ie6 kullanıcısı, internet explorer kullanmayı bırak artık hızlı, güvenli ve eğlenceli bir internet için Firefox kullan.

Aslında sorun internet explorer kullanmakta ısrar eden kişilerin (genellikle) internette bir sayfayı açmak için sadece ie kullanabileceğini sanması.

Neyse, konu dağılmasın. Arkadaşlar, sevgili ziyaretçilerimiz. Siz bu sayfayı okurken Google Analytics ile biz sizin hangi tarayıcının hangi sürümünü kullandığınızı görebiliyoruz.

Ziyaretçilerimizin %81′ i internet explorer, % 17,35′ i ise Firefox kullanıyor. Internet Explorer kullanan ziyaretçilerimizin % 51 i ise ie6 ve daha alt bir sürüm kullanıyor. Eğer sizde webde sörf için internet explorer kullanıyorsanız ve kullandığınız sürüm ie7 altındaysa büyük bir tehlike altındasınız. Kişisel bilgilerinizin çalınması üst versiyon kullananlara göre çok daha muhtemel. Üstelik sekmeli tarama bile yok alt sürümlerde.

Peki kullandığım internet explorer’ ın sürümünü nasıl kontrol edebilirim?

Vista kullanıyorsanız yada tarayıcınız internet explorer ise ve sekmeli ise ie7 veya üstü bir sürüme sahipsiniz. Değilse Yardım menüsünden Hakkında’ ya gelin, orada sürüm numaranız yazar.

Sürümünüz ie6 yada daha alt bir sürümmü? Üzülmeyin. Microsoft yasal windows kullanın yada kullanmayın inernet explorer ın en üst sürümünü kullanmanıza izin veriyor. Sürüm yükseltmeyi gözünüzde büyütmeyin çok kolay. Evet siz bunu yapabilirsiniz.

Şimdi açık olan tüm uygulamalarınızı kapatın ve şu adrese gidin. Açılan sayfada Yükle düğmesine basın. Karşınıza bir pencere gelecek. Çalıştır düğmesine basın ve beklemeye başlayın.

Bir süre sonra bir sihirbaz çıkacak ve yönergeleriyle size internet explorer 7 yi yükletecek. yükleme bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecek. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ie7 nin keyfini çıkarın…

Yorum yapın

ie6 kullanıcısı internetim hızlansın diyorsan ie7 kullanmaya başla” üzerine bir yorum

  1. Evet bir üst sürüme geçmek güvenlik ve kullanışlılık açısından önemli ancak bende makalede yer aldığı üzere firefox diyorum. Ama dersenizki şimdi onu indir, kur uğraşamam o zaman taşınabilir bir firefox edinin. sadece klasöre açın ve kullanmaya başlayın klasör nerede firefox orada ve tüm ayarlarıyla tüm eklentileriyle siz ne yaptıysanız aynı şekliyle. Hem kaldımı bilmiyorum ama Windows 2000 için ie 7 şansı sanırım yok. hiç yoktan bilgi olarak dursun bir kenarda lazım olur kullanırız 🙂

    Bkz. http://pdfdergi.com/631/ben-tarayicimi-yanimda-tasirim/