Hızlı ve güvenli sörf için seçiminiz Internet Explorer’ mı? Firefox’ mu?

Başlığı gören opera, safari gibi tarayıcıların kullanıcıları çok kızacak ama kızmanıza gerek yok, çünkü fikrinizi yorum yaparak dile getirebilirsiniz.

Ben uzun bir süredir (bir kaç yıldır:)) internet explorer kullanmıyorum, web sayfalarını görüntülemek için Mozilla Firefox kullanıyorum. Firefox kullanırken kendimi daha güvende hissediyorum. Web sayfaları sanki daha hızlı açılıyor. Ama sadece bu değil. O kadar çok eklenti var ki. Başka bir programa gerek kalmadan bir çok şeyi çok kolayca yapabiliyorum. Bazılarından bahsetmek gerekirse;

unplug eklentisi, bir web sayfasındaki tüm rm, flv, swf, mov, asf, wmv.. ve daha aklıma gelmeyen görüntü formatlarını bularak, bu dosyaları kolayca bilgisayarınıza kaydetmenizi sağlıyor. Yabi youtube’ dan video indirmek için program aramaya yüklemeye gerek yok.

screengrab eklentisi ile bir web sayfasının resmini çekebiliyorsunuz. Seçim yapıp seçili bölgeyi printscreen yapabilirsiniz. bu eklentiyi çok kullanıyorum.

SearchStatus eklentisi ise alexa sıralaması ve pagerank değeri görüntüleyicisi olarak mükemmel iş görüyor.

Zevkime göre tema seçiyorum böylece kendimi daha iyi hissediyorum. Daha neler var neler yazmakla bitmez…

Sözün kısası 100′ lerce eklenti ve tema var. İhtiyaca göre.

Değişim iyidir hala firefox’ u denemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir.

{democracy:3}

Yorum yapın

Hızlı ve güvenli sörf için seçiminiz Internet Explorer’ mı? Firefox’ mu?” üzerine 31 yorum

  1. valla firefox a da lafım yok çünkü opera ve firefox u birlikte kullanıyorum ama operadaki hazır gelen eklentileri ben bir kaç güncelleme sonrası firefox un indirilebilir eklentilerinde buluyorum.özellikle girdiği sitelerin hadi hesabı olmayan arkadaşlar için opera süper oluyor.operada tek sıkıntım 4-5 sayfa açıkken görev yöneticisinden kapanmadıkça kayıtlı kalmıyor sadece tek sayfada sekmeler halinde oluyor o kadar ama görev yöneticisindende kapsam(yada ctrl q) daha sonra tekrar açabiliyorum kaldıgım yerden o ayrı 😀 yeni sürümlerini pek beğenmediğimi belirtiyim favori sürümüm hala 9.23 😀

  2. arkadaşlar hangisi daha iyi bana onu söyleyin kesin ve tek bir cavap istiyorum şimdiden teşekürler

  3. ARKADAŞLAR GOOGLE SAYFA YAFMIŞ HEPSİNİDE DERİDE BIRAKIR. AMA DENEME AŞAMASINDA

  4. Ben de Firefoxa alıştım artık explorera dönme ihtiyacı hissetmiyorum. Bir kaç zorunlu olarak explorerda açılması gereken site harici firefox alternatifsiz bence.