iphone’ dan program nasıl kaldırılır, silinir?

Iphone’ umuza yüklediğimiz programları itunes olmadan kaldırmak için kaldırmak istediğimiz uygulamanın simgesinin üstüne basılı tutuyoruz. Bir süre sonra tüm simgeler titremeye başlayacak ve sol üst köşelerinde x işareti çıkacaktır.

iphone-program-kaldirma

Şimdi iphone’ dan silmek/kaldırmak (delete/uninstall) etmek istediğimiz uygulamanın sol üst köşesindeki çarpı işaretine basalım. Uygulamanın ve ona ait verilerin silineceğine dair bir uyarı mesajı çıkacak.

iphone-program-kaldirma2

Kabul etmek için Sil’ e vazgeçmek için İptal’ e basabilirsiniz. Son olarak menü tuşuna basabilirsiniz.

İşte Iphone’ dan (2G, 3G, 3GS) program kaldırmak bu kadar basit

Son olarak iPhone menüsünde bir simgenin yerini değiştirmek için simgenin üstüne basılı tutuyoruz. Simgeler titremeye başladığında parmağımızla istediğimiz yere sürüklüyoruz ve home tuşuyla düzenlemeden çıkıyoruz.

Yorum yapın

iphone’ dan program nasıl kaldırılır, silinir?” üzerine 27 yorum

 1. kardeş ayarlar kısmından sınırlamalar kısmına gir, uygulama silme butonunu aç o zaman siliniyor.

 2. kardeş ayarlardan sınrlamalara gel uygulama silme kısmını aç, o zaman siliniyor

 3. yaa bende deniyorum ustune basılı tutyorum simgelerin yerı deyişiyor ama silinmiyor sadece titrıyot :(((((((((((((((( ltfn acil yrdım

 4. Jailbreak iPod , iphone bir takım açıklarından yararlanarak yapılan hack işlemine verilen genel addır. Jailbreak iPhon’a normalde yükleyemediğimiz 3.parti yazılım ve uygulamaların yüklenebilmesini sağlıyor. Böylece yasal olmayan fakat işimize bir çok yerde yarayabilecek yüzlerce uygulamayı yükleme fırsatımız oluyor. Jailbreak işlemi sırasında , iphone’nunuz bozulabilir. Daha da kötüsü bu işlemler cihazınızın garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur. Ama Jailbreak işlemleri tamamen yazılımla alakalı olduğu için, “Restore” yaparak iphone’unuzu fabrika ayarlarına dönderebilirsiniz.Fabrika ayarlarına döndürdükten sonra garanti konusunda sorun çıkmaz. Çünkü yazılım olarak ilk aldığınız günkü haline dönmüştür yani jailbreak yaptığınızı kimse anlayamaz. Dolayısıyla jailbreak fazla riskli bir işlem değildir,geri dönüşü de mümkündür.
  @Delilcan

 5. telefonumda aynı anda 12uygulama ındırmeye calıstım hıcbırı yuklenmedı ve carpı ısaretı cıkmıyor yanı sılemıyorum bılgısayaredan da olmuyor. telefonumu çöketti napabılırım?

 6. @asd
  JailBreak yapılmış telefonda X işareti çıkmama durumu var. Cydia yüklü ise ordan silebilirsin veya Cydelete programı ile. Ben de yükledim silemiyorum, yanlışlıkla Cydia yı da kaldırdım, resetleyip tekrar baştan yüklemem lazım herşeyi. Dikkatli olun da fazladan uğraşmayın. 🙂

 7. Cydia ile yüklenmis programları oyunları vs. Bu yöntemle silemezsiniz. Bu yöntem sadece appstoreden yüklemeler için geçerli.

 8. bende programları silmek istiyorum ama sizin dediğiniz gibi yapınca öyle şeyler gelmiyor hatta sizin dediğinizleri yapıyorum ekrandakiler titremeye başlıyor ama X işareti gelmiyor.

 9. Arkadaslar silmek istedigimiz programa basili tuttugumda titremeye basliyor fakat x isareti cikmiyor anlayan birisi yokmu

 10. benim i phone 4 telefonda yurt dışından geldi. Delilcanın ki gibi titriyor ama x işareti yok yani silemiyorum. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

 11. hafız Allah razı olsun yha :)ha bu telefon ömrümü yedi ömrümü başıma bela almışımda haberim yoq :)nese Allah’a emanet…!

 12. Benm Iphone Dubai’de yapılmıs bende programları silmek istiyorum ama sizin dediğiniz gibi yapınca öyle şeyler gelmiyor hatta sizin dediğinizleri yapıyorum ekrandakiler titremeye başlıyor ama X işareti gelmiyor.