Ölüden alınan DNA ile insan yapmak

Ray Kurzweil’nin tasarladığı fikir gerçekten çok ilginç. Bir okadar da bilimsel ve akla uygun geliyor. Ama söylediklerinin için de bazı şeyler varki işte onların yapılabilmesi çok zor olacak.

Ray Kurzweil, mezardan alınan DNA ile ve gelecekte insanların yapacağı teknolojik gelişmeler sayesin de 1970 lerde yaşamış bir insanın hayata tekrar döndürülebileceğini söylüyor. Bunu ise kısaca öşyle açıklıyor ;

Eskiden yaşamış ve ölmüş bir kişinin DNA sı ile beynini ve bütün duygularını, hatta anılarını bilgisayarlara ve gelişmiş genetik teknolojisi, robot teknolojisi ve nanoteknolojisi kullanılarak ve bunların hepsi birleştirilecek.
Yani, bir insanın dedesi veya ailesinden bir kişi tekrar hayata döndürülürse beden olarak robot, hatta beyin olarakta robot olacak ama duygular ve düşünce olarak aynen gerçekte yaşadığı gibi olacak hatta kullanılan teknolojiler sayesinde daha da zeki olabilecek.

Bence hayata geçirilmesi imkansız ama dersekki bu teknolojide hayata geçirildi ki 2030 da bu düşüncenin hayata geçmesi bekleniliyormuş, ozaman dünya da büyük karmaşalar oluşur nüfus patlamasına sebep oluryani zararı daha fazla olur düşüncesindeyim. ama en önemlisi Allahın istemesi.

Yorum yapın