Gmail posta gönderme limiti

Gmail ile çok sayıdaki alıcıya posta göndermeyi düşünüyorsanız bazı kuralları hatırlatmakta fayda var. Yanlış bir şey yaparsanız gmail hesabınız bir süreliğine kilitlenebilir.

Kural 1: Bir iletiyi web arayüzü üzerinden en fazla 500 alıcıya gönderebilirsiniz. Limiti aşarsanız hesabınız bir süreliğine kilitlenir.

Kural 2: Gmail postalarınızı outlook vb. bir uygulama ile gönderiyorsanız bir iletiyi POP erişimini kullanarak en fazla 100 alıcıya gönderebilirsiniz. Alıcıların e-posta adresleri Kime, Cc ve Bcc alanlarına dağıtılabilirsiniz. Limiti aşarsanız hesabınız bir süreliğine kilitlenir.

Kural 3: Eklerle birlikte en fazla 10 megabayt (MB) boyutundaki iletileri gönderip alabilirsiniz. 20 MB’tı aşarak gelen iletiler size dağıtılmadan gönderene geri gönderilir.

Yorum yapın

Gmail posta gönderme limiti” üzerine 3 yorum

 1. bu limitler güncel değil sanırım. ben outlook dan daha fazla gönderebiliyorum. şuanda limitler nedir?

 2. Kamu kurumlarına ait binalar ve özel hukuk kişilerine ait üretim, ticaret, sosyal, kültürel, spor, eğlence ve benzeri amaçlı, birden fazla kişinin girebileceği binaların kapalı alanları ile açık havada yapılan her türlü spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin yapıldığı yerlerde ve bunların seyir yerlerinde asılacak yasal uyarı yazıları;
  Asgari 50×70 santimetre boyutunda, dikdörtgen şeklindeki beyaz zeminli kağıt veya uygun bir materyal üzerinde yer almalıdır.
  Baskı yapılan materyalin beyaz zemini, köşeleri oval kırmızı renkli ince çerçeve ile çerçevelenmelidir.
  Ucu sağ tarafa bakan ve yanmakta olan tek bir sigaranın, ortasından soldan sağa doğru çapraz şekilde kırmızı bir çubuk geçen kırmızı renkli bir daire içerisinde kapalı bulunduğu grafikten oluşan uluslararası sigara içilmez sembolünü içermelidir.
  En az on santimetrelik puntoyla, italik olmayacak şekilde Haettenschweiler yazı fontu kullanılarak kırmızı renkli büyük harflerle yan yana yazılmış “SİGARA İÇİLMEZ” ibaresi ile en az iki santimetrelik puntolarla italik olmayacak şekilde Helvetica Heavy yazı fontu kullanılarak siyah renkli küçük harflerle yazılan “Burada tütün ürünleri tüketilmesi yasaktır. Tüketenlere ve tüketilmesine göz yuman sorumlulara 4207 sayılı Kanun uyarınca idari para cezası uygulanır.” ve “Şikayet için:” ibarelerini içermelidir.
  Baskı yapılan alanın üstte kalan % 35’lik kısmını sigara içilmez sembolü, bu alanın altında kalan % 35’lik kısmını “SİGARA İÇİLMEZ” ibaresi ve en altta kalan %30 kısmını ise diğer ibareler oluşturmalıdır.
  bu sayede hakkınız da yasal işlem yapılacaktır !…