TurkNet ADSL 1 Mb fiyatına 8 Mb ADSL

Düzenlediği bir basın toplantısıyla birinci yaşını kutlayan TurkNet, yeni kampanyası ile internetteki hız standartlarını da değiştiriyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar artık hızdan bağımsız hale geliyor ve sadece kota belirliyorlar. 4 GB kotalı, 6 GB kotalı ve kotasız olmak üzere üç farklı seçenekten oluşan kampanya kapsamında TurkNet, tüm kullanıcılarını 8 Mb/sn’ye kadar bağlanabilecekleri en yüksek hızda internete bağlıyor.

‘Kotasız paketler’ ve ‘Adil Kullanım’ devri başlıyor!

TurkNet’în sunduğu bu yeni hizmet, Türk internet sektörünü yeni bir kavram ile tanıştırıyor: Kotasız Paketler ve Adil Kullanım. Kotasız paketlere abone olan kullanıcılar, limitsiz internet erişiminden faydalanmak için sabit bir ücret ödüyorlar. Üstelik bu tip abonelikte limit aşım ücreti de ödenmiyor.

Adil Kullanım paketleri kapsamında ise, bir ay süresince interneti çok yoğun kullanan aboneler 15GB’yi aşmaları halinde ay sonuna kadar hızı sınırlandırılmış bir internet kullanıyorlar, ancak limit aşım ücreti ödemiyorlar. Ay sonunda ise hizmet normal erişim hızına dönüyor. Bir başka deyişle kotalı paketler, sınırsız paketlere kıyasla çok daha uygun fiyatlara kotasız internet kullanımı keyfi sağlıyor.

Hizmet alım hızının hattın uygunluğuna ve santrale olan mesafeye bağlı olarak değişebileceği kampanyanın tarifeleri ekteki görselde yer alıyor.

• Tarifede belirtilen indirimli ay sayısı kredi kartı ile yapılan ödemelerde geçerlidir. Kredi kartsız ödemelerde ise süreler 1’er ay daha azdır.
• Bu hizmet ile alınacak hız garanti edilmemektedir. Kullanıcılar, hattın uygunluğuna ve santrale olan mesafeye bağlı olarak 8 Mb/sn’ye kadar hizmet alabilirler.
• ** Kampanya kapsamında 4 GB kotalı, 6 GB kotalı ve kotasız olmak üzere üç farklı seçenek sunulmaktadır. Limit aşım ücreti 4 GB sınırlı paketler için 0,009248 TL/Mb, 6 GB sınırlı paketler için 0,008323 TL/Mb olarak belirlenmiştir.
• *** Adil Kullanım Uygulaması Politikası gereğince kotasız paketlerde ayda 15 GB’nin aşılması durumunda, aşılan tarihten itibaren kullanım hızı en fazla 512 Kbps ile sınırlandırılacak ve dönem sonunda normal hızına dönecektir.
• Tüm fiyatlar TL cinsindendir ve fiyatlara %18 KDV ve %5 ÖİV dahildir.
• Statik IP ücreti vergiler dahil 2,78 TL’dir.
• Kampanyamız 31 Mayıs 2009 tarihine kadar geçerlidir ve stoklarla sınırlıdır.
• Kullanıma bağlı olarak alınacak ücret (kullanıma bağlı ücret + limit üzeri ücret) aynı hıza karşılık gelen sınırsız ADSL erişim tarifesinin (8 Mbps’ye kadar limitsiz) aylık ücretinin %25 fazlasını geçemez.
• 26,99 TL’lik aktivasyon ücreti bir defaya mahsus alınır.
• Kredi kartlı aboneliklerde aktivasyon ücreti isteğe bağlı olarak 12 ay taksitlendirilebilir.
• Modemsiz kampanyalarda modem temini, modemli kampanyalarda modem kurulumu abonenin sorumluluğundadır.
• Kampanya şartları 24 aylık abonelik taahhüdü ile geçerlidir.
• Aboneliğin 24 aydan önce sonlanması durumunda kampanya dahilinde verilen indirimlerin/promosyonların ücretleri abonelerden tahsil edilecektir.
• Aboneliğin iptali durumunda kablolu modem 105 TL + KDV, kablosuz modem 125 TL + KDV olarak ücretlendirilir.
• TurkNet modem, marka ve tarifelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

8Mb internet ile hayat ne kadar hız kazanıyor?
Ek’te yer alan grafikler, 8 Mb hızındaki internet erişimiyle 24 saatte kaç adet MP3 ve her biri 700 Mb büyüklüğünde film indirebileceğini gösteriyor.

Türkiye’de internet artık AB’den ucuz!
TurkNet’in bu yeni kampanyası ile Türkiye’deki internet erişimi fiyatları Avrupa Birliği ortalamasının çok altına düşüyor. Bu sayede ev kullanıcıları internet erişimi ücretlerini rahatlıkla karşılayabilecek hale geliyor.

Yorum yapın

TurkNet ADSL 1 Mb fiyatına 8 Mb ADSL” üzerine bir yorum

  1. şimdi ttnet’ te şu an varolan kayıtlı aboneler bu kampanyada yararlanabilir mi ? Bun bir izah ederseniz sevinirim.