www.kumo.com Microsoft’ un yeni arama motoru kumo

www.kumo.com Microsoft’ un yeni arama motorunun adı kumo. Microsoft yeni arama motoru Kumo üzerindeki çalışmalara devam ediyor. Live ile istediği başarıyı yakalaymayan Microsoft, kumo arama motoru ile arama motoru pazarında iyi bir yer edinmeyi planlıyor. kumo, normal arama motoru özelliklerine ek olarak “en yakın sonuç”, “sınıflandırılmış listeleme” gibi özellikleri de kumo‘ ya ekleyecek. kumo.com adresini ziyaret ettiğimizde boş bir sayfa çıkıyor. Microsoft, buraya erişimi şimdilik sadece kendi çalışanlarına veriyor.

kumo-microsoft-arama-motoru
kumo-microsoft-arama-motoru

kumo.com ile whois sorgulaması yaptığımızda şu sonuçları elde ediyoruz:

Domain Name: KUMO.COM
Registrar: CSC CORPORATE DOMAINS, INC.
Whois Server: whois.corporatedomains.com
Referral URL: http://www.cscprotectsbrands.com
Name Server: NS1.MSFT.NET
Name Server: NS2.MSFT.NET
Name Server: NS3.MSFT.NET
Name Server: NS4.MSFT.NET
Name Server: NS5.MSFT.NET
Status: clientDeleteProhibited
Status: clientTransferProhibited
Status: clientUpdateProhibited
Updated Date: 03-mar-2009
Creation Date: 20-jul-1996
Expiration Date: 19-jul-2018

buradan kumo.com alan adının 1996 yılında alındığı gözüküyor. 3 mart 2009 da update edilen alan adı 2018 yılına kadar uzatılmış.

Kumo arama motorunun 2009 yılı sonlarında son kullanıcı karşısına çıkması planlanıyor. Microsoft araştırma ekibi geçtiğimiz aylarda da boku ismini taşıyan kendinize özgü oyunlar yapabileceğiniz yeni bir görsel programlama dili çıkarmıştı.

Kumo’nun sezgisel aramada çok başarılı olacağı iddia ediliyor. Buna göre iphone araması yapınca “inceleme”, “fiyat”, “teknik özellikler” gibi sonuçlar döndürülürken Sezen Aksu diye arattığınızda “biyografi”, “diskografi” gibi sonuçlar görüntüleniyor.

Microsoft’ un yeni arama motoru kumo

Yorum yapın