HP’den Windows Mobile 6.5 Desteği

hpipaq914
hpipaq914

HP gelecek akıllı telefon ürünlerinde Microsoft Windows Mobile 6.5 işletim sistemini desteklemeyi planladığını duyurdu.

HP akıllı telefonlarda bulunacak Windows Mobile 6.5 mobil kullanıcıların iletişimlerini ve önemli iş ve kişisel bilgilerinin yönetimini daha da kolaylaştırıyor. Yeni görsel çekiciliği, gelişmiş mobil internet deneyimi ve daha fazla kişiselleştirme yetenekleriyle bu sürüm, Windows tabanlı akıllı telefonlara yönelik fırsatları daha geniş bir pazar segmentine yayıyor.

“HP, mobil hayatı basitleştiren ve değişen müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan ürünler geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor,” diyen HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Artun Ayvat, “Microsoft gibi önemli iş ortaklarıyla birlikte çalışıyor olmamız yeni teknolojilerin olabilecek en iyi müşteri deneyimini sunacak şekilde geliştirilmesini sağlıyor,” açıklamasında bulunuyor.

Microsoft yetkilileri ise Windows tabanlı telefonların, insanların gün boyunca ihtiyaç duydukları her türlü bilgiye erişebilir olmalarını sağladığını, bu sayede özel ve iş hayatlarında her zaman verimli olmalarına olanak tanıdığını belirtiyorlar. Yetkililer HP’nin insanların bir telefonu gerçekten kişisel yapabilecek hizmet ve uygulamalara erişmelerine ve bunları kişiselleştirmelerine yardımcı olacak, Windows Mobile 6.5 içeren telefonlar sunmasından duydukları memnuniyeti de ifade ediyorlar.

Yeni işletim sisteminin yenilenen görünümü ekran üzerinde tıklama, fiske ve kaydırma hareketlerine yanıt veren daha etkileşimli bir dokunma deneyimi sunuyor. Kullanıcıların ana ekrana yeni dinamik uygulamalar eklemelerine olanak tanıyan Rich Internet Application (RIA) desteği ve tarayıcı gelişmeleri ise mobil internet deneyimini daha da iyileştiriyor.

Ayrıca müşteriler Windows Mobil 6.5 ile yeni temalar, uygulamalar ve zil sesleri gibi araçlarla ve kişisel fotoğraflarını fotoğraflı kartvizit ve ana ekran arka planı olarak kullanarak akıllı telefonlarını yeni yollarla kişiselleştirebiliyor. Müşteriler akıllı telefonlarına Windows Media Player ile müzik ve video aktarabiliyor ve istedikleri anda izleyebiliyor ya da dinleyebiliyorlar.

Müşteriler zengin ve daha etkin bir mesajlaşma deneyimiyle iletişimden de daha çok keyif alacaklar. Windows Mobile 6.5 içeren HP iPAQ akıllı telefonları şirket e-postaları için Microsoft Exchange Server 2007 ayarlarını otomatik olarak bulacak. Birleştirilmiş e-posta gelen kutusu ise müşterilerin “metin” ya da kısa mesaj servisi (SMS) mesajlarını görebilmesini ve sesli postalarını kolaylıkla dinleyebilmesini sağlayacak. SMS mesajları da gerektiğinde başvurulmak üzere Exchange Server’da arşivlenebilecek.

Yorum yapın