Office 2007 belgelerini office alt sürümlerinde açmak ve kaydetmek

Microsoft Office 2000, Office XP veya Office 2003’e ek olarak yayınlanan Uyumluluk Paketi‘ni yüklediğinizde, yeni Word, Excel ve PowerPoint 2007 dosya biçimlerini kullanan dosyaları açabilir, düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Uyumluluk Paketi, bu yeni biçimlerde kaydedilmiş dosyaları Microsoft Office Word Viewer 2003, Excel Viewer 2003 ve PowerPoint Viewer 2003 ile görüntülemek için de kullanılabilir.

Office Uyumluluk Paketi yüklendikten sonra Office programlarında yapılan değişiklikler
Office Açık XML Biçimleri’nde kaydedilmiş dosyaları açmak ve kaydetmek için gerekli güncelleştirmeler yüklendikten sonra, Office programlarında aşağıdaki değişiklikler yapılır:

Excel 2003 ve Excel 2002
Kaydet, Farklı Kaydet ve Aç iletişim kutularına aşağıdaki dosya biçimleri eklenir:
• Excel Çalışma Kitabı (*.xlsx)
• Excel Makro Etkin Çalışma Kitabı (*.xlsm)
• Excel İkili Çalışma Kitabı (*.xlsb)
• Excel Şablonu (*.xltx)
• Excel Makro Etkin Şablonu (*.xltm)
• Excel Eklentisi (*.xlam) Office Açık XML Biçimleri’ndeki dosyaları açmak ve kaydetmek için Windows Gezgini de kullanılabilir.

Excel 2000
Kaydet, Farklı Kaydet ve Aç iletişim kutularına hiçbir dosya biçimi eklenmez.
Bir Excel 2007 dosyasını Microsoft Excel 2000’de açmak için şu adımları izleyin:
1. Windows Gezgini’nde dosyayı bulun.
2. Dosyayı çift tıklatın. Not Bilgisayarda, Microsoft Excel 2000 yüklü olmalıdır. Microsoft Excel’in başka sürümleri de yüklüyse, dosya beklenenden farklı bir Excel sürümünde açılabilir.

Bir Excel 2000 dosyasını Excel 2007 dosyası olarak kaydetmek için şu adımları izleyin:
1. Windows Gezgini’nde dosyayı bulun.
2. Dosyayı sağ tıklatın ve sonra Farklı Kaydet’i tıklatın.
3. Farklı Kaydet iletişim kutusunda, Kayıt türü kutusunda aşağıdaki Excel 2007 dosya biçimlerinden birini tıklatın ve sonra da Kaydet’i tıklatın:
• Microsoft Office Excel 2007 Çalışma Kitabı (*.xlsx)
• Microsoft Office Excel 2007 Makro Etkin Çalışma Kitabı (*.xlsm)
• Microsoft Office Excel 2007 İkili Çalışma Kitabı (*.xlsb)
4. Kayıt işlemi tamamlandığında, Tamam’ı tıklatın.

PowerPoint 2002 ve PowerPoint 2003
Kaydet, Farklı Kaydet ve Aç iletişim kutularına aşağıdaki dosya biçimleri eklenir:
• PowerPoint Sunusu (*.pptx)
• PowerPoint Makro Etkin Sunusu (*.pptm)
• PowerPoint Şablonu (*.potx)
• PowerPoint Makro Etkin Şablonu (*.potm)
• PowerPoint Gösterisi (*.ppsx)
• PowerPoint Makro Etkin Gösterisi (*.ppsm) Office Açık XML Biçimleri’ndeki dosyaları açmak ve kaydetmek için Windows Gezgini de kullanılabilir.

PowerPoint 2000
Kaydet, Farklı Kaydet ve Aç iletişim kutularına hiçbir dosya biçimi eklenmez.
Bir PowerPoint 2007 dosyasını Microsoft PowerPoint 2000’de açmak için şu adımları izleyin:
1. Windows Gezgini’nde dosyayı bulun.
2. Dosyayı çift tıklatın. Not Bilgisayarda, PowerPoint 2000 yüklü olmalıdır. Microsoft PowerPoint’in başka sürümleri de yüklüyse, dosya beklenenden farklı bir PowerPoint sürümünde açılabilir.

Bir PowerPoint 2000 dosyasını PowerPoint 2007 dosyası olarak kaydetmek için şu adımları izleyin:
1. Windows Gezgini’nde dosyayı bulun.
2. Dosyayı sağ tıklatın ve sonra Farklı Kaydet’i tıklatın.
3. Farklı Kaydet iletişim kutusunda, Kayıt türü kutusunda aşağıdaki PowerPoint 2007 dosya biçimlerinden birini tıklatın ve sonra da Kaydet’i tıklatın:
• Microsoft Office PowerPoint 2007 Sunusu (*.pptx)
• Microsoft Office PowerPoint 2007 Makro Etkin Sunusu (*.pptm)
4. Kayıt işlemi tamamlandığında, Tamam’ı tıklatın.

Word 2003, Word 2002 ve Word 2000
Kaydet, Farklı Kaydet ve Aç iletişim kutularına aşağıdaki dosya biçimleri eklenir:
• Word Belgesi (*.docx)
• Word Makro Etkin Belgesi (*.docm)
Office Açık XML Biçimleri’ndeki dosyaları açmak ve kaydetmek için Windows Gezgini de kullanılabilir
FileFormatConverters.exe yi indirmek için : English Türkçe

Bilgisayar Office Açık XML Biçimleri ile uyumlu olacak biçimde güncelleştirilmemişse karşılaşılabilecek sorunlar
Office programlarının önceki bir sürümünde Office Açık XML biçimlerinden birinde kaydedilen bir dosyayı açmaya çalıştığınızda aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşabilirsiniz:

Bilgisayar güncelleştirilmediyse ve Uyumluluk Paketi’ni yüklemediyseniz, kullandığınız programa bağlı olarak dosyayı açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletilerinden birini alırsınız.

Word Aç iletişim kutusunu kullandığınızda veya dosyayı, kullandığınız Word sürümüne taşımak için sürükle ve bırak işlemini kullandığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız: Belgenizi okunabilir yapan kodlamayı seçin. Windows Gezgini’nde dosyayı çift tıklatırsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz: Windows şu dosyayı açamıyor.

Excel Aç iletişim kutusunu kullandığınızda veya dosyayı, kullandığınız Excel sürümüne taşımak için sürükle ve bırak işlemini kullandığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız: Bu dosya biçimi tanınmıyor. Windows Gezgini’nde dosyayı çift tıklatırsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz: Windows şu dosyayı açamıyor.

PowerPoint Aç iletişim kutusunu kullandığınızda veya dosyayı, kullandığınız PowerPoint sürümüne taşımak için sürükle ve bırak işlemini kullandığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız: PowerPoint dosya_adı ile örneklenen dosya türünü açamaz Windows Gezgini’nde dosyayı çift tıklatırsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz: Windows şu dosyayı açamıyor. Bu sorunu çözümlemek için, Office programınızın sürümüne yönelik tüm güncelleştirmeleri yükleyin. Ayrıca Office Uyumluluk Paketi’ni yükleyin.

Bilgisayar güncelleştirilmediyse, ancak Uyumluluk Paketi yüklendiyse, kullandığınız programa bağlı olarak dosyayı açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletilerinden birini alırsınız.

Excel Aç iletişim kutusunu kullandığınızda veya dosyayı, kullandığınız Excel sürümüne taşımak için sürükle ve bırak işlemini kullandığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız: Bu dosya biçimi tanınmıyor. Windows Gezgini’nde dosyayı çift tıklatırsanız, dosya düzgün şekilde açılır.

PowerPoint Aç iletişim kutusunu kullandığınızda veya dosyayı, kullandığınız PowerPoint sürümüne taşımak için sürükle ve bırak işlemini kullandığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız: PowerPoint dosya_adı dosyasından anahattı okuyamıyor. Bu dosya türü için metin dönüştürücüsü yüklenmemiş. Windows Gezgini’nde dosyayı çift tıklatırsanız, dosya düzgün şekilde açılır. Bu sorunu çözümlemek için, Office programınızın sürümüne yönelik tüm güncelleştirmeleri yükleyin.

Bilgisayar güncelleştirildiyse, ancak Uyumluluk Paketi yüklenmediyse, dosyayı açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız.
Word, Excel veya PowerPoint Bu dosya, Microsoft program_adı uygulamasının yeni bir sürümü ile oluşturulmuştur. Bu dosyayla çalışabilmek için uyumluluk paketini karşıdan yüklemek istiyor musunuz? Bu sorunu çözümlemek için, Office Uyumluluk Paketi’ni yükleyin.

Şu soruları soranlar bu makaleyi mutlaka okumalılar.
xlsx, xlsm, xlsb, xltx, xltm, xalm uzantılı dosya nasıl açılır, uzantısı nedir? docx, docm, uzantılı dosya nasıl açılır, uzantısı nedir?) pptx, potx, potm, ppsx, ppsm uzantılı dosya nasıl açılır, uzantısı nedir?
FileFormatConverters.exe yi indirmek için : English Türkçe

Yorum yapın

Office 2007 belgelerini office alt sürümlerinde açmak ve kaydetmek” üzerine bir yorum