Görev Yöneticisini (Task Manager) açmanın 4 yolu

Bazen bir program kilitlenir ve yanıt vermez. Böyle bir durumda programı devre dışı bırakmak için en kolay yol görev yöneticisini açarak programı sonlandırmaktır.

Genellikle Ctrl + Alt + Del tuşlarına bastıktan sonra Görev yöneticisi düğmesine basarız. Diğer bilindik yöntem ise Görev çubuğu üzerinde sağ tuşa basıp Görev yöneticisi  komutunu seçmektir.

Pek bilinmeyen üçüncü yöntem ise Ctrl + Shift + Esc tuş kombinasyonuna basmaktır. Son yöntemimiz ise Başlat/Çalıştır/taskmgr yazmak.

Hangisi kolayınıza geliyorsa onu kullanın 🙂 Bu arada şunu da hatırlatmakta fayda var. Görev Yöneticisinde iken İşlemler sekmesine basın sonlandırmak istediğiniz programı seçip sağ tuşla İşlem Ağacını Sonlandır derseniz o programa ait bellekteki diğer bacaklar da sonlanır. Tecrübeli kullanıcı iseniz bu çok işinize yarayacaktır.

Yorum yapın

Görev Yöneticisini (Task Manager) açmanın 4 yolu” üzerine 12 yorum

 1. Ben Canım Sıkıldıkça Geçmişe bi Dönüyorum Benim pc Tertemiz oluyor hiç de skıntı yaşamıyorum böyle durumlarda..!

 2. ben yanıtlayayım 😀 -alıntıdır-

  CTRL +ALT + DEL tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açmak isyediğinizde “Görev yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı” hatasını alıyorsanız, bu sorunu çözmek için aşağıdaki uygulamayı yapmanız gerekiyor.
  Önce Not Defteri (Notepad) programını açın. Açtığınız bu sayfaya altta verdiğim kodu yapıştırın.

  [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
  “DisableTaskMgr”=dword:00000000

  Bu kodu yapıştırdıktan sonra Farklı Kaydet’i seçerek dosya ismini EnableTM.reg olarak belirleyin ve masaüstüne kaydedin. Son olarak bu dosyaya iki kez tıklarsanız bu sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

  About these ads

 3. benim pcye trojan bulasmisti kaspersky i yukledim sildi fakat 4 yontemi denememe ragmen gorev yoneticisini acamiyorum , yoneticiniz tarafindan iptal edilmis durumda yaziyo , geri getirmek icin napabilirim ?